Zabytkowy dom rybacki w Ustroniu Morskim

Zabytkowy dom rybacki w Ustroniu Morskim

Zabytkowe domy rybackie można spotkać w Ustroniu Morskim praktycznie na każdej ulicy, są pozostałością dawnej, zabytkowej zabudowy i przedwojennego układu miasta. Większość z nich ma ponad stuletnią historię.Przy ulicy Chrobrego, blisko morza lecz już na peryferiach miejscowości, znajduje się interesujący parterowy dom. Z typowego tzw. muru pruskiego czyli grubych bali wbudowanych w ceglany mur. Dom jest wpisany do rejestru zabytków. Obecnie mieści się w nim niewielki sklepik z pamiątkami.

Zabytkowy dom rybacki
ul. Chrobrego, Ustronie Morskie

Ustronie Morskie noclegi

Ustronie Morskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021