Zabytkowy budynek Sanatorium Lalka w Cieplicach stoi niedaleko Domu Zdrojowego przy cieplickim Deptaku i stanowi jego prawdziwą ozdobę. Liczy sobie ponad 100 lat i ma 4 kondygnacje, przy czym dolna jest na poziomie deptaka, co sprzyja niepełnosprawnym kuracjuszom.Ostatnia kondygnacja kiedyś była poddaszem nieużytkowym, a obecnie po remoncie są tu pokoje sanatoryjne, piętro to odznacza się maleńkimi okienkami, bowiem w zabytkowej elewacji nie można było dokonać żadnych zmian.Sanatorium Lalka
Pl. Piastowski, Cieplice, Jelenia Góra

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1115009 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020