Zabytkowe domy rybackie w Chłopach

Zabytkowe domy rybackie w Chłopach
Mielno
Inne budowle
zabytki
Normalna
Zachodniopomorskie
2015-10-05
2020-01-28 13:46
54°15'7" N, 15°59'2" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

W miejscowości Chłopy - niewielkim kąpielisku nadbałtyckim koło Mielna znajdują się zabytkowe domy rybackie. Wieś znana była letnikom bardziej niż obecnie w okresie międzywojennym. I choć wówczas główna ulica wioski, obecnie ul. Kapitańska, była wtedy zaledwie drogą gruntową, to turystów przyciągały piękne piaszczyste plaże, wysokie wydmy i piękna zabudowa.A zabudowa ta to właśnie domki rybackie, zarówno te drewniane parterowe, jak i te murowane, z charakterystycznym murem pruskim, które przetrwały do dziś. Nie wolno ingerować w ich historyczny wygląd, są bowiem wpisane do rejestru zabytków!

Obecnie na wielu domach pojawiły się tablice informacyjne opisujące historię danej posesji oraz prezentujące dawne fotografie zabudowań. Zabytkowe domy rybackie w Chłopach to łakomy kąsek dla tych, którzy lubią zwiedzać.

Domy rybackie
ul. Kapitańska, ChłopyMielno noclegi

Mielno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021