Zabytkowe domy rybackie w Chłopach, mokunka

Zabytkowe domy rybackie w Chłopach

(4.1 głosów: 8)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W miejscowości Chłopy - niewielkim kąpielisku nadbałtyckim koło Mielna znajdują się zabytkowe domy rybackie. Wieś znana była letnikom bardziej niż obecnie w okresie międzywojennym. I choć wówczas główna ulica wioski, obecnie ul. Kapitańska, była wtedy zaledwie drogą gruntową, to turystów przyciągały piękne piaszczyste plaże, wysokie wydmy i piękna zabudowa.



A zabudowa ta to właśnie domki rybackie, zarówno te drewniane parterowe, jak i te murowane, z charakterystycznym murem pruskim, które przetrwały do dziś. Nie wolno ingerować w ich historyczny wygląd, są bowiem wpisane do rejestru zabytków!

Obecnie na wielu domach pojawiły się tablice informacyjne opisujące historię danej posesji oraz prezentujące dawne fotografie zabudowań. Zabytkowe domy rybackie w Chłopach to łakomy kąsek dla tych, którzy lubią zwiedzać.



Domy rybackie
ul. Kapitańska, Chłopy

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Mielno noclegi

Mielno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Mielno
Inne budowle
Normalna
zabytki
54°15'7N, 15°59'2E
05 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację