Zabytkowa studnia w Starym Sączu, mokunka

Zabytkowa studnia w Starym Sączu

(4.1 głosów: 12)

Studnia na Rynku w malowniczym Starym Sączu ma już za sobą prawie trzy wieki istnienia. Dawniej studnie były niezbędne do życia ludności, wodociągi wszak były rzadkością. Toteż starosądecka studnia z 1795 roku pełniła przez wieki swoją podstawową funkcję - dostarczała wody okolicznej ludności. Dawniej znajdowała się ona przy Ratuszu, który strawił pożar.

W roku 1848 studnię unowocześniono i zmodernizowano przebudowując niektóre elementy konstrukcyjne. Od tego czasu w niezmienionej formie tkwi na głównym placu Starego Sącza, stanowiąc ciekowostkę turystyczną. Pod studnią wmurowana jest tablica opisująca jej historię i pożar miasteczka.Zabytkowa studnia
Rynek, Stary Sącz

Stary Sącz noclegi

Stary Sącz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Stary Sącz
Rynki, place i deptaki
Normalna
studnie
49°33'50N, 20°38'8E
01 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

turystka
04 lipiec 2021 22:46
Byłam zobaczyłam i szału nie było
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację