Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Zabytkowa studnia w Starym Sączu

Zabytkowa studnia w Starym Sączu

Studnia na Rynku w malowniczym Starym Sączu ma już za sobą prawie trzy wieki istnienia. Dawniej studnie były niezbędne do życia ludności, wodociągi wszak były rzadkością. Toteż starosądecka studnia z 1795 roku pełniła przez wieki swoją podstawową funkcję - dostarczała wody okolicznej ludności. Dawniej znajdowała się ona przy Ratuszu, który strawił pożar.W roku 1848 studnię unowocześniono i zmodernizowano przebudowując niektóre elementy konstrukcyjne. Od tego czasu w niezmienionej formie tkwi na głównym placu Starego Sącza, stanowiąc ciekowostkę turystyczną. Pod studnią wmurowana jest tablica opisująca jej historię i pożar miasteczka.

Zabytkowa studnia
Rynek, Stary Sącz

Stary Sącz noclegi

Stary Sącz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1133671 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

WySpa Mszanka
Pensjonat Skalny

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020