Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
, mokunka

Zabytkowa studnia w Kielcach

(4.2 głosów: 24)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Zabytkowa żeliwna studnia znajduje się w centralnej części Rynku w Kielcach. Studnia jest o tyle ciekawa, iż nie jest repliką dawnej zniszczonej studni, ale jest jej studnią bliźniaczą, stworzoną prawdopodobnie przez tego samego rzemieślnika.Żeliwna studnia została przeniesiona na kielecki Rynek z dziedzińca kurii przy ul. Czerwonego Krzyża. Po modernizacji Rynku przywrócono dawną funkcję tego miejsca, który nawiązuje do starego, gotyckiego rynku. Brakowało jedynie dawnej studni.

Rynek w Kielcach jest obecnie wyłożony granitem i kwarcytem, podobnie jak kiedyś, a na środku innym kolorem zaznaczone jest miejsce, gdzie stał dawny ratusz. Kamieniem w innych kolorach zaakcentowane zostaną kontury przebiegu średniowiecznych traktów z Krakowa do Bodzentyna i z Piotrkowa do Bodzentyna, które właśnie tu się krzyżowały, tuż obok studni, która nadal czerpie wodę z głębin.Zabytkowa Studnia
Rynek, Kielce

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Kielce noclegi

Kielce to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kielce
Inne budowle
Mniej istotna
studnie
50°52'18N, 20°37'53E
21 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację