Zabytkowa Astoria w Chłopach, mokunka

Zabytkowa Astoria w Chłopach

(4 głosów: 6)

Zabytkowa willa Astoria w Chłopach koło Mielna wybudowana została pod koniec XIX wieku. Biorąc pod uwagę, iż powstała w maleńkiej wsi rybackiej, to zadziwia ten największy i najbardziej okazały budynek, który zachwyca tu do dziś.Dawny, wyjatkowo elegancki i luksusowy pensjonat Astoria nosił nazwę Strand Schloss. Budynek jest trzykondygnacyjny i obecnie nadal stanowi hotel, a właściwie ośrodek wypoczynkowy. Odnowiona fasada w kolorze bordo i brudnego różu zaprasza w swoje gościnne progi. Astoria znajduje się przy głównej ulicy wioski - ulicy Kapitańskiej.

Piękne secesyjne wnętrza korelują z zewnętrznymi ozdobami budynku. We wnętrzach jest sporo dawnych zdjęć oraz sprzętów z początków XX wieku.Willa Astoria
ul. Kapitańska 43, Chłopy, Sarbinowo

Booking.com
Inne budowle
Normalna
zabytki wille
54°15'6N, 15°59'5E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021