Zabno Kosciol , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Żabno

(4.8 głosów: 12)

Żabno to niewielka wieś w województwie wielkopolskim, około 20 km od Poznania, na północny wschód od Śremu, w gminie Brodnica.



Przez Żabno i kościółek przebiega Droga św. Jakuba - wielkopolski odcinek słynnego szlaku pielgrzymkowego do katedry w Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Zabno Kosciol , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Zabno Kosciol , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Kościół Św. Jakuba w Żabnie

We wsi znajduje się zabytkowy kościół drewniany Św. Jakuba z 1789 roku. Jest to budowla jednonawowa, o konstrukcji sumikowo–łątkowej, z wieżą 3-kondygnacyjną z zegarem, zwieńczoną hełmem z dużą latarnią i krzyżem.



W kościele podziwiać można późnobarokowe wyposażenie i XX-wieczną polichromię. W ołtarzu głównym znajduje się obraz Św. Jakuba, a w zwieńczeniu obraz Św. Katarzyny. W ołtarzach bocznych natomiast widnieją obazy MB z Dzieciątkiem oraz Św. Józefa.

Zabno Kosciol , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Zabno Kosciol , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Atrakcje w Żabnie

- Dwór z XIX wieku, obecnie zajazd



- Żabińskie Góry - polodowcowe zalesione ozy, pasmo o długości 10 km i szerokości około 500 m. Znajduje się tu wieża przeciwpożarowa, a na zboczu cmentarz ewangelicki

Zabno Kosciol , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Zabno Kosciol , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

 

 

 

Żabno noclegi

Żabno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Żabnie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°10'38N, 16°53'30E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Robert Ryszewski

Zabytek !!

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021