Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Zabno Kosciol , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Żabno

(4.8 głosów: 12)
Oceń i napisz opinię

0 atrakcje, które musisz zobaczyć w Żabnie

Żabno to niewielka wieś w województwie wielkopolskim, około 20 km od Poznania, na północny wschód od Śremu, w gminie Brodnica.Przez Żabno i kościółek przebiega Droga św. Jakuba - wielkopolski odcinek słynnego szlaku pielgrzymkowego do katedry w Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Zabno Kosciol , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Zabno Kosciol , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Kościół Św. Jakuba w Żabnie

We wsi znajduje się zabytkowy kościół drewniany Św. Jakuba z 1789 roku. Jest to budowla jednonawowa, o konstrukcji sumikowo–łątkowej, z wieżą 3-kondygnacyjną z zegarem, zwieńczoną hełmem z dużą latarnią i krzyżem.W kościele podziwiać można późnobarokowe wyposażenie i XX-wieczną polichromię. W ołtarzu głównym znajduje się obraz Św. Jakuba, a w zwieńczeniu obraz Św. Katarzyny. W ołtarzach bocznych natomiast widnieją obazy MB z Dzieciątkiem oraz Św. Józefa.

Zabno Kosciol , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Zabno Kosciol , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Atrakcje w Żabnie

- Dwór z XIX wieku, obecnie zajazd- Żabińskie Góry - polodowcowe zalesione ozy, pasmo o długości 10 km i szerokości około 500 m. Znajduje się tu wieża przeciwpożarowa, a na zboczu cmentarz ewangelicki

 

 

 

Żabno noclegi

Żabno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Żabnie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°10'38N, 16°53'30E
07 luty 2017
02 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Robert Ryszewski
17 czerwiec 2015 10:08

Zabytek !!

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację