Zabno Kosciol , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Żabno

(4.8 głosów: 12)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Żabno to niewielka wieś w województwie wielkopolskim, około 20 km od Poznania, na północny wschód od Śremu, w gminie Brodnica.

Przez Żabno i kościółek przebiega Droga św. Jakuba - wielkopolski odcinek słynnego szlaku pielgrzymkowego do katedry w Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Zabno Kosciol , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Zabno Kosciol , Barsolis Karol Turysta Kulturowy


Kościół Św. Jakuba w Żabnie

We wsi znajduje się zabytkowy kościół drewniany Św. Jakuba z 1789 roku. Jest to budowla jednonawowa, o konstrukcji sumikowo–łątkowej, z wieżą 3-kondygnacyjną z zegarem, zwieńczoną hełmem z dużą latarnią i krzyżem.

W kościele podziwiać można późnobarokowe wyposażenie i XX-wieczną polichromię. W ołtarzu głównym znajduje się obraz Św. Jakuba, a w zwieńczeniu obraz Św. Katarzyny. W ołtarzach bocznych natomiast widnieją obazy MB z Dzieciątkiem oraz Św. Józefa.

Zabno Kosciol , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Zabno Kosciol , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Atrakcje w Żabnie

- Dwór z XIX wieku, obecnie zajazd

- Żabińskie Góry - polodowcowe zalesione ozy, pasmo o długości 10 km i szerokości około 500 m. Znajduje się tu wieża przeciwpożarowa, a na zboczu cmentarz ewangelicki

Zabno Kosciol , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Zabno Kosciol , Barsolis Karol Turysta Kulturowy


 

 

 

Noclegi w Żabnie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Żabno - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Robert Ryszewski

Zabytek !!

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022