52°10'38" N, 16°53'30" E
Wielkopolskie
2017-02-07
2020-02-02 02:01

Opis Żabna

Żabno to niewielka wieś w województwie wielkopolskim, około 20 km od Poznania, na północny wschód od Śremu, w gminie Brodnica.Przez Żabno i kościółek przebiega Droga św. Jakuba - wielkopolski odcinek słynnego szlaku pielgrzymkowego do katedry w Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Zabno Kosciol
Zabno Kosciol

Kościół Św. Jakuba w Żabnie

We wsi znajduje się zabytkowy kościół drewniany Św. Jakuba z 1789 roku. Jest to budowla jednonawowa, o konstrukcji sumikowo–łątkowej, z wieżą 3-kondygnacyjną z zegarem, zwieńczoną hełmem z dużą latarnią i krzyżem.

W kościele podziwiać można późnobarokowe wyposażenie i XX-wieczną polichromię. W ołtarzu głównym znajduje się obraz Św. Jakuba, a w zwieńczeniu obraz Św. Katarzyny. W ołtarzach bocznych natomiast widnieją obazy MB z Dzieciątkiem oraz Św. Józefa.

Zabno Kosciol
Zabno Kosciol


Atrakcje w Żabnie

- Dwór z XIX wieku, obecnie zajazd

- Żabińskie Góry - polodowcowe zalesione ozy, pasmo o długości 10 km i szerokości około 500 m. Znajduje się tu wieża przeciwpożarowa, a na zboczu cmentarz ewangelicki

Zabno Kosciol
Zabno Kosciol


 

 

 

Żabno noclegi

Żabno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Żabnie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Robert Ryszewski Domator 11 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-06-17 na

Zabytek !!

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021