Żabi Staw w Załęczańskim Parku Krajobrazowym, Magdalena

Żabi Staw w Załęczańskim Parku Krajobrazowym

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Żabi Staw w Załęczańskim Parku Krajobrazowym jest uznawany za osobliwość przyrodniczą, która stała się pomnikiem przyrody tego parku i jak można się domyślić po nazwie, słynie on z dużej ilości żab, gdzie poza rzekotkami, występuje tu ogromna ilość kumaków nizinnych.

Zbiornik jest zasilany wodami opadowymi. Poza tym jak każda wodna ostoja miejsce to jest pełne wodnego ptactwa, innych płazów oraz owadów, a także roślinności, w tym grzybieni białych, które w maju pokrywają cały staw. Na miejscu znajdują się ławeczki i altanki gdzie można podziwiać chóralne śpiewy żab. Do stawu można dojechać od strony Bobrownik i zatrzymać się na prowizorycznym parkingu tuż pod stawem.Adres

Żabi Staw
Załęczański Park Krajobrazowy
Bobrowniki koło Działoszyna

GPS: 51°6'19N, 18°46'3E

Wieluń noclegi

Wieluń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2022