Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Żabi Staw w Załęczańskim Parku Krajobrazowym

Żabi Staw w Załęczańskim Parku Krajobrazowym
Wieluń
Jeziora i plaże
stawy
Normalna
Łódzkie
2019-10-22
2020-01-28 13:46

Żabi Staw
Załęczański Park Krajobrazowy
Bobrowniki koło Działoszyna

51°6'19" N, 18°46'3" E

Żabi Staw w Załęczańskim Parku Krajobrazowym jest uznawany za osobliwość przyrodniczą, która stała się pomnikiem przyrody tego parku i jak można się domyślić po nazwie, słynie on z dużej ilości żab, gdzie poza rzekotkami, występuje tu ogromna ilość kumaków nizinnych.Zbiornik jest zasilany wodami opadowymi. Poza tym jak każda wodna ostoja miejsce to jest pełne wodnego ptactwa, innych płazów oraz owadów, a także roślinności, w tym grzybieni białych, które w maju pokrywają cały staw. Na miejscu znajdują się ławeczki i altanki gdzie można podziwiać chóralne śpiewy żab. Do stawu można dojechać od strony Bobrownik i zatrzymać się na prowizorycznym parkingu tuż pod stawem.

Wieluń noclegi

Wieluń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71330 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136465 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020