Żabi Staw w Załęczańskim Parku Krajobrazowym, Magdalena

Żabi Staw w Załęczańskim Parku Krajobrazowym

(5 głosów: 2)

Żabi Staw w Załęczańskim Parku Krajobrazowym jest uznawany za osobliwość przyrodniczą, która stała się pomnikiem przyrody tego parku i jak można się domyślić po nazwie, słynie on z dużej ilości żab, gdzie poza rzekotkami, występuje tu ogromna ilość kumaków nizinnych.Zbiornik jest zasilany wodami opadowymi. Poza tym jak każda wodna ostoja miejsce to jest pełne wodnego ptactwa, innych płazów oraz owadów, a także roślinności, w tym grzybieni białych, które w maju pokrywają cały staw. Na miejscu znajdują się ławeczki i altanki gdzie można podziwiać chóralne śpiewy żab. Do stawu można dojechać od strony Bobrownik i zatrzymać się na prowizorycznym parkingu tuż pod stawem.

Adres

Żabi Staw
Załęczański Park Krajobrazowy
Bobrowniki koło Działoszyna

GPS: 51°6'19N, 18°46'3E

Wieluń noclegi

Wieluń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wieluń
Jeziora i plaże
Normalna
stawy
51°6'19N, 18°46'3E
22 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację