Wzgórze Wisielców w Wolinie, Magdalena

Wzgórze Wisielców w Wolinie

(5 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Wzgórze Wisielców to jedno ze stanowisk archeologicznych w Wolinie - Rezerwat Archeologiczny. Jest to cmentarzysko typowo kurhanowe z IX-X wieku i należy do najstarszych wczesnośredniowiecznych nekropolii w tym rejonie. Znajduje się na wzgórzu Gołogóra i jest unikalnym, po dziś zachowanym w sposób czytelny obiektem archeologicznym. Z badań wynika, że odbywały się tutaj zarówno pochówki ciałopalne jak i szkieletowe więc widoczny jest birytualizm, jednak ta najstarsza część to tylko pochówki ciałopalne. Cechą charakterystyczną nekropolii zachodnio-pomorskich jest bogate wyposażenie grobów kobiecych.

Wisielcza nazwa wiążę się z innymi dziejami związanymi z piracką działalnością - miejsce to było miejscem kaźni piratów oraz przestępców. Pod koniec XIX wieku w tym miejscu naliczono 93 kurhany, obecnie są 34. Na szczycie Wzgórza znajduje się odsłonięty w 1967 roku pomnik słowiańskiego bóstwa Trygława, a podziwiać stąd można rozlewiska Dziwnej. Wzgórze usytuowane jest na południe od centrum Wolina na wzgórzach nad rzeką Dziwną, pomiędzy parkiem leśnym, a plażą miejską.


Rodzinka tworząca PolskieSzlaki.pl
Hej! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Vlogerów!
Zagłosuj na nas na stronie Mistrzostw.
W formularzu szukaj "woj. warmińsko-mazurskie: Polskie szlaki". Głos trzeba potwierdzić kliknięciem w mailu.
Pięknie dziękujemy!
Tutaj znajdziesz dokładną instrukcję jak zagłosować.

Wzgórze Wisielców
ul. Katedralna 11A, Wolin

Wolin noclegi

Wolin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2022