Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Wzgórze Walter, Danusia

Wzgórze Walter

(3.8 głosów: 4)
Oceń i napisz opinię

Wzgórze Walter (836 m n.p.m.) to szczyt w Bieszczadach Zachodnich, w paśmie Łopiennika i Durnej. Jego stoki są strome i pokryte lasami. Od północnej strony powstał tu rezerwat przyrody Woronikówka, z naturalnymi stanowiskami cisa.Na szczycie Waltera znajduje się tablica paiątkowa poświęcona gen. Karolowi Świerczewskiemi ps. Walter, od którego szczyt wziął swoją nazwę.

Pierwotnie wzgórze nazywało się Woronikówka, jednak w 1967 roku władze przemianowały go na Walter, by upamiętnić śmierć, jaką w 1947 roku poniósł u stóp wzgórza, w miejscowości Jabłonki, generał Świerczewski.Bieszczady noclegi

Bieszczady to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Bieszczady
Szczyty i punkty widokowe
Mniej istotna
szczyty
49°17'5N, 22°17'59E
27 wrzesień 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację