Wzgórze Uniwersyteckie w Opolu

Wzgórze Uniwersyteckie w Opolu

(4.3 głosów: 27)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Wzgórze Uniwersyteckie czyli Opolski Akropol to najwyższe wzniesienie Opola, znajdujące się w obrębie Starego Miasta. Jego wysokość wynosi 165 m n.p.m. Niegdyś nazywano je Górą Wapienną, ponieważ w czasach średniowiecza istniał tu kamieniołom i wyrobisko kamienia wapiennego. Pozostałością po tym są nazwy okolicznych ulic - Kamienna czy Wapienna (obecnie Piwna). Na wzgórzu stoi Uniwersytet Opolski oraz Kościół na Górce. We wschodniej części wzgórza można podziwiać Skwer Artystów - współczesne pomniki polskich artystów i twórców, a od strony Małego Rynku ekspozycję zabytkowych rzeźb jak np. Cztery Pory Roku H. Hartmana z XVII wieku, kolumna maryjna, pomnik św. Krzysztofa. W pobliżu warto odwiedzić Zamek Górny, zaś z drugiej strony wzgórza - Muzeum Śląska Opolskiego. Wzgórze Uniwersyteckie po rewitalizacji stało się bardzo przyjemnym miejscem spacerów i spotkań ze znajomymi. Piękna, zadbana roślinność i pomniki w formie ławeczek sprawiają, że chce się tutaj spędzić dłuższą chwilę.Wzgórze Uniwersyteckie w Opolu
Wzgórze Uniwersyteckie w Opolu
Wzgórze Uniwersyteckie w Opolu
Wzgórze Uniwersyteckie w Opolu
Wzgórze Uniwersyteckie w Opolu
Wzgórze Uniwersyteckie w Opolu
Wzgórze Uniwersyteckie w Opolu

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę

Adres

Wzgórze Uniwersyteckie
Pl. Kopernika, Opole

GPS: 50°40'7N, 17°55'31E

Opole noclegi

Opole to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°40'7N, 17°55'31E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą

Wzgórze Uniwersyteckie w Opolu na blogu

Opole na weekend

Jeśli szukasz pomysłu na piękny i udany weekend rodzinny czy we dwoje, zapraszam Cię na naszą relację i film z niezwykle atrakcyjnego Opola, w którym ciekawych miejsc nie brakuje. Poznaj najlepsze atrakcje tego miasta i zobacz je naszymi oczami. Całości dopełniają aktualne informacje praktyczne. Zapraszam 🙂

12 maj 2021 13:08
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021