Wzgórze Uniwersyteckie w Opolu

Wzgórze Uniwersyteckie w Opolu

(4.3 głosów: 27)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Wzgórze Uniwersyteckie czyli Opolski Akropol to najwyższe wzniesienie Opola, znajdujące się w obrębie Starego Miasta. Jego wysokość wynosi 165 m n.p.m. Niegdyś nazywano je Górą Wapienną, ponieważ w czasach średniowiecza istniał tu kamieniołom i wyrobisko kamienia wapiennego. Pozostałością po tym są nazwy okolicznych ulic - Kamienna czy Wapienna (obecnie Piwna). Na wzgórzu stoi Uniwersytet Opolski oraz Kościół na Górce. We wschodniej części wzgórza można podziwiać Skwer Artystów - współczesne pomniki polskich artystów i twórców, a od strony Małego Rynku ekspozycję zabytkowych rzeźb jak np. Cztery Pory Roku H. Hartmana z XVII wieku, kolumna maryjna, pomnik św. Krzysztofa. W pobliżu warto odwiedzić Zamek Górny, zaś z drugiej strony wzgórza - Muzeum Śląska Opolskiego. Wzgórze Uniwersyteckie po rewitalizacji stało się bardzo przyjemnym miejscem spacerów i spotkań ze znajomymi. Piękna, zadbana roślinność i pomniki w formie ławeczek sprawiają, że chce się tutaj spędzić dłuższą chwilę.

Wzgórze Uniwersyteckie w Opolu
Wzgórze Uniwersyteckie w Opolu
Wzgórze Uniwersyteckie w Opolu
Wzgórze Uniwersyteckie w Opolu
Wzgórze Uniwersyteckie w Opolu
Wzgórze Uniwersyteckie w Opolu

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę

Adres

Wzgórze Uniwersyteckie
Pl. Kopernika, Opole

GPS: 50°40'7N, 17°55'31E

Opole noclegi

Opole to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Wzgórze Uniwersyteckie w Opolu
Opole
Normalna
czynne cały rok dla rodziny wstęp bezpłatny wzgórza
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022