Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Wzgórze Przemysła w Poznaniu to inna nazwa Góry Przemysła lub Góry Zamkowej. Jest to wzgórze wyniesione ponad zachodnią część Starego Rynku w Poznaniu, rozciągające się między ulicami: 23 Lutego, Ludgardy, Muzeum Narodowym i Alejami Marcinkowskiego.Dziś na tym wzgórzu stoi odbudowany niedawno zamek Przemysła II - króla Polski, barokowy, klasztorny kościół Św. Antoniego Padewskiego oraz pomnik 15 pułku Ułanów Poznańskich.

Wzgórze Przemysła II Poznan
Wzgórze Przemysła II Poznan


Królewski zamek powstał tu jeszcze w XII wieku, za czasów Przemysła II, piastowskiego księcia wielkopolskiego, który w latach 1295-96 był królem Polski. Później zamek rozbudował król Kazimierz Wielki.

Wzgórze Przemysła
ul. Aleje Marcinkowskiego i inne, Poznań

Wzgórze Przemysła II Poznan
Wzgórze Przemysła II Poznan
Wzgórze Przemysła w Poznaniu
zamek Przemysla II na Wzgorzu Pzremysła zamek Przemysla II na Wzgorzu Pzremysła zamek Przemysla II na Wzgorzu Pzremysła Pomnik Ułana na tle kosciola na Wzgorzu Pzremysła Pomnik Ułana na tle kosciola na Wzgorzu Pzremysła koscioł Franciszka na Wzgorzu Pzremysła koscioł Franciszka na Wzgorzu Pzremysła koscioł Franciszka na Wzgorzu Pzremysła koscioł Franciszka na Wzgorzu Pzremysła koscioł Franciszka na Wzgorzu Pzremysła

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126300 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020