Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Wzgórza Świętojańskie w Puszczy Knyszyńskiej

Wzgórza Świętojańskie w Puszczy Knyszyńskiej

Wzgórza Świętojańskie stanowią najwyższe pasmo wzniesień w Parku Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej. Zazwyczaj uznawane są za oz - silnie wydłużoną, pagórkowatą formę terenu w postaci długiego wału, powstałą w wyniku działania lodowca. Najwyższymi punktami Wzgórz Świętojańskich są: Góra Kopna 221 m n.p.m., Góra Św. Jana 209 m n.p.m. i Góra Św. Anny 202 m n.p.m. Wysokości względne dochodzą do 80 m, zbocza są strome, porośnięte lasem o charakterze zbliżonym do tajgi. Prowadzi tędy Szlak Wzgórz Świętojańskich i Szlak Powstania Styczniowego.Punkty widokowe

- Góra Kopna - na szczycie zbudowano wieżę widokową, z której rozciąga się malowniczy widok na okolicę.

- Góra Św. Anny - znajduje się tu mogiła powstańcza, w której wg zamieszczonej tabliczki „90-ciu w 1863 r. dało życie za Polskę”. Historycy nie potwierdzają informacji o potyczce i zbiorowym pochówku w tych okolicach, ale lokalne przekazy mówią, że tak właśnie było i kolejne pokolenia składają hołd poległym.

Podlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 72479 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zobacz inne szczyty i punkty widokowe
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020