Wzgórza Świętojańskie w Puszczy Knyszyńskiej, Joanna

Wzgórza Świętojańskie w Puszczy Knyszyńskiej

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Wzgórza Świętojańskie stanowią najwyższe pasmo wzniesień w Parku Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej. Zazwyczaj uznawane są za oz - silnie wydłużoną, pagórkowatą formę terenu w postaci długiego wału, powstałą w wyniku działania lodowca. Najwyższymi punktami Wzgórz Świętojańskich są: Góra Kopna 221 m n.p.m., Góra Św. Jana 209 m n.p.m. i Góra Św. Anny 202 m n.p.m. Wysokości względne dochodzą do 80 m, zbocza są strome, porośnięte lasem o charakterze zbliżonym do tajgi. Prowadzi tędy Szlak Wzgórz Świętojańskich i Szlak Powstania Styczniowego.

Punkty widokowe

- Góra Kopna - na szczycie zbudowano wieżę widokową, z której rozciąga się malowniczy widok na okolicę.- Góra Św. Anny - znajduje się tu mogiła powstańcza, w której wg zamieszczonej tabliczki „90-ciu w 1863 r. dało życie za Polskę”. Historycy nie potwierdzają informacji o potyczce i zbiorowym pochówku w tych okolicach, ale lokalne przekazy mówią, że tak właśnie było i kolejne pokolenia składają hołd poległym.

Adres

Wzgórza Świętojańskie
Kołodno

GPS: 53°10'12N, 23°28'24E

Podlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Podlasie
Normalna
punkty widokowe wzgórza
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022