52°35'34" N, 21°27'31" E
Mazowieckie
2016-10-15
2020-02-03 02:00

Opis Wyszkowa

Wyszków to ciekawe miasto w województwie mazowieckim, położone około 50 km na północny wschód od Warszawy, nad rzeką Bug, na jego wysokim brzegu, przy trasie nr 8.Zabytki w Wyszkowie

- Kościół Św. Idziego w Wyszkowie - klasycystyczna budowla z 1793 roku, położona malowniczo na skarpie nad Bugiem, górująca nad miastem. Na plebani 11 sierpnia 1920 roku przebywał tymczasowy komitet rewolucyjny Polski: Feliks Dzierżyński, Julian Marchlewski oraz Feliks Kohn. Ze skarpy roztacza się piękna panorama na miasto i okoliczną przyrodę.

Wyszków
Wyszków

- Pałac Skarżyńskich w Wyszkowie, ul. 3 Maja, klasycystyczny zespół pałacowy na wysokim brzegu Bugu, w otoczeniu pięknego parku

- Pałac w Rybienku - klasycystyczny pałac z oficynami leżący kilka kilometrów od Wyszkowa- Dwór Cieszkowskich w Suchej - Muzeum Architektury Drewnianej Regionu Siedleckiego, wokół dworu usytuowanych jest 20 zabytkowych budowli drewnianych, w tym dworek, dzwonnica, plebania, wiatrak i chałupy. Dwór przed zapomnieniem uratował Marek Kwiatkowski - dyrektor warszawskich Łazienek.

Atrakcje w Wyszkowie

- Park Miejski w Wyszkowie im. Karola Ferdynanda Wazy, ul. Sowińskiego 80, dawny park dworski ze starodrzewiem, zachowała się tutaj neogotycka kordegarda z XIX wieku, powstała w miejscu folwarku biskupa płockiego Karola Ferdynanda Wazy- Spływy kajakowe rzeką Liwiec - niezapomniane przeżycie, podczas którego dodatkowo można zwiedzać liczne okoliczne atrakcje, m.in. Sanktuarium w Loretto

- Puszcza Kamieniecka - fragment historycznej puszczy książąt mazowieckich, w których polowali przebywając w pobliskim dworze myśliwskim w Kamieńczyku (dawniej Kamieńcu).

- Jeziorko Głusza w Wyszkowie - właściwie to starorzecze częściowo zarośnięte, niezwykle malownicze i cenne pod zwzględem ptactwa.

Oficjalna strona Wyszkowa

Wyszków noclegi

Wyszków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Wyszkowie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Rene Uzależniony od podróży 1468 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1168352 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021