Wyszków

Wyszków

(4 głosów: 12)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Wyszków to ciekawe miasto w województwie mazowieckim, położone około 50 km na północny wschód od Warszawy, nad rzeką Bug, na jego wysokim brzegu, przy trasie nr 8.Zabytki w Wyszkowie

- Kościół Św. Idziego w Wyszkowie - klasycystyczna budowla z 1793 roku, położona malowniczo na skarpie nad Bugiem, górująca nad miastem. Na plebani 11 sierpnia 1920 roku przebywał tymczasowy komitet rewolucyjny Polski: Feliks Dzierżyński, Julian Marchlewski oraz Feliks Kohn. Ze skarpy roztacza się piękna panorama na miasto i okoliczną przyrodę.

Wyszków
Wyszków

- Pałac Skarżyńskich w Wyszkowie, ul. 3 Maja, klasycystyczny zespół pałacowy na wysokim brzegu Bugu, w otoczeniu pięknego parku- Pałac w Rybienku - klasycystyczny pałac z oficynami leżący kilka kilometrów od Wyszkowa

- Dwór Cieszkowskich w Suchej - Muzeum Architektury Drewnianej Regionu Siedleckiego, wokół dworu usytuowanych jest 20 zabytkowych budowli drewnianych, w tym dworek, dzwonnica, plebania, wiatrak i chałupy. Dwór przed zapomnieniem uratował Marek Kwiatkowski - dyrektor warszawskich Łazienek.Atrakcje w Wyszkowie

- Park Miejski w Wyszkowie im. Karola Ferdynanda Wazy, ul. Sowińskiego 80, dawny park dworski ze starodrzewiem, zachowała się tutaj neogotycka kordegarda z XIX wieku, powstała w miejscu folwarku biskupa płockiego Karola Ferdynanda Wazy

- Spływy kajakowe rzeką Liwiec - niezapomniane przeżycie, podczas którego dodatkowo można zwiedzać liczne okoliczne atrakcje, m.in. Sanktuarium w Loretto

- Puszcza Kamieniecka - fragment historycznej puszczy książąt mazowieckich, w których polowali przebywając w pobliskim dworze myśliwskim w Kamieńczyku (dawniej Kamieńcu).

- Jeziorko Głusza w Wyszkowie - właściwie to starorzecze częściowo zarośnięte, niezwykle malownicze i cenne pod zwzględem ptactwa.

Oficjalna strona Wyszkowa

Mapa Wyszkowa z zaznaczonymi atrakcjami

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami, które możesz zobaczyć i zwiedzić w Wyszkowie. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Wyszków noclegi

Wyszków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Wyszkowie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°35'34N, 21°27'31E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021