Wystawa Machin Oblężniczych w Wenecji

Wystawa Machin Oblężniczych w Wenecji

Wystawa Machin Oblężniczych została zorganizowana u podnóża ruin zamku w Wenecji na Pałukach. Zgromadzono tu modele średniowiecznych machin naturalnej wielkości. Wieża oblężnicza, taran, onager, pluteja, to tylko niektóre z nich.Przy każdym eksponacie umieszczono tablicę z opisem, z której można dowiedzieć się jak działało dane urządzenie, jakie miało zastosowanie i w jakim okresie było wykorzystywane. Przykładowo trebusz służył do robienia wyłomów w murze lub wrzucania do oblężonego grodu pocisków zapalających. Mógł stanowić broń biologiczną wywołując zarazę, jeśli strzelano zepsutym mięsem. Mógł też działać psychologicznie. Jeśli wystrzelono ul z pszczołami, siał panikę, a jeśli głowy zabitych obrońców, obniżał morale załogi twierdzy.

Wystawa machin oblężniczych jest częścią Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji, obowiązuje tutaj ten sam bilet wstępu.

Wystawa Machin Oblężniczych - Muzeum Kolei Wąskotorowych
Wenecja
tel. 601-377-802
www.zamekwenecja.plWenecja noclegi

Wenecja to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 73489 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145587 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021