Wydma Łącka

Joanna
Dodano: 2017-07-28 , Zaktualizowano: 2020-01-28

Wydma Łącka znajduje się w Słowińskim Parku Narodowym, na mierzei pomiędzy Bałtykiem a Jeziorem Łebsko, około 9 km na zachód od Łeby. Jest ona jedną z dwóch wydm, obok pobliskiej Wydmy Czołpińskiej, udostępnionych do zwiedzania w Parku Narodowym.Poruszanie się po całej wydmie jest niemożliwe, gdyż należy trzymać się wyznaczonego szlaku, ale i tak piasku jest tu pod dostatkiem. Można poczuć się jak na pustyni.

Łeba Wydma Łącka

Wydma Łącka to największa ruchoma wydma w Polsce. W ciągu roku przemieszcza się ona o kilka metrów na wschód. Jej wysokość jest zmienna i wynosi około 30-40 metrów. Nazwa pochodzi od wsi Łączka, która kiedyś znajdowała się w tym miejscu, ale została zasypana przez piasek.

Do wydmy można dostać się idąc brzegiem morza albo drogą z Rąbki, leżącej od wydmy około 6 km. Droga ta jest zamknięta dla samochodów. Trzeba iść pieszo, jechać rowerem lub skorzystać z kursujących na tej trasie elektrycznych meleksów. Po drodze warto obejrzeć Muzeum Wyrzutni Rakiet.

Wydma Łącka

Wydma Łącka
Szlak z Rąbki
Bilety: parking w Rąbce 5 zł/1h, wstęp do SPN 6 zł (3 zł ulgowy)Zobacz najlepsze
Najlepsze atrakcje w promieniu 20 km to:
Zobacz najbliższe
Najbliższe atrakcje od tego miejsca:
To jest specjalna wersja strony, przygotowana by ładowała się błyskawicznie. Klikając tutaj wczytasz pełną wersję strony z dodatkowymi możliwościami.
Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020