Łeba
Parki Narodowe i rezerwaty
wydmy
Ważna
Pomorskie
2017-07-28
2020-01-28 13:46
54°45'4" N, 17°26'4" E
Godziny otwarcia
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Wydma Łącka znajduje się w Słowińskim Parku Narodowym, na mierzei pomiędzy Bałtykiem a Jeziorem Łebsko, około 9 km na zachód od Łeby. Jest ona jedną z dwóch wydm, obok pobliskiej Wydmy Czołpińskiej, udostępnionych do zwiedzania w Parku Narodowym.Poruszanie się po całej wydmie jest niemożliwe, gdyż należy trzymać się wyznaczonego szlaku, ale i tak piasku jest tu pod dostatkiem. Można poczuć się jak na pustyni.

Łeba Wydma Łącka

Wydma Łącka to największa ruchoma wydma w Polsce. W ciągu roku przemieszcza się ona o kilka metrów na wschód. Jej wysokość jest zmienna i wynosi około 30-40 metrów. Nazwa pochodzi od wsi Łączka, która kiedyś znajdowała się w tym miejscu, ale została zasypana przez piasek.

Do wydmy można dostać się idąc brzegiem morza albo drogą z Rąbki, leżącej od wydmy około 6 km. Droga ta jest zamknięta dla samochodów. Trzeba iść pieszo, jechać rowerem lub skorzystać z kursujących na tej trasie elektrycznych meleksów. Po drodze warto obejrzeć Muzeum Wyrzutni Rakiet.

Wydma Łącka
Wydma Łącka

Wydma Łącka
Szlak z Rąbki
Bilety: parking w Rąbce 5 zł/1h, wstęp do SPN 6 zł (3 zł ulgowy)Łeba noclegi

Łeba to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 68189 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020