Trekking po Gran Sasso, JÓZEF

Trekking po Gran Sasso

2010-10-30 - 2010-11-03
2010-10-30 21:37:39
Avatar użytkownika
JÓZEF Krajtroter 2080 kilometrów
Kilkudniowy trekking po rzadko odwiedzanym przez polskich turystów regionie Włoch
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Park Narodowy GRAN SASSO
Góry we Włoszech kojarzą nam się zazwyczaj z Alpami, rzadziej z Apeninami. Może starsi pamiętają z lekturę szkolną "Od Apeninów do Andów". A przecież Apeniny ciągną się przez prawie całe Włochy. Jadąc np. do Rzymu widzimy je cały czas. Po pierwszej podróży do tego kraju  kilka lat temu zacząłem bliżej poznawać z pomocą map, przewodników, internetu to pasmo gór. Przypadkowo trafiłem na reklamę trekkingu po Apeninach. Oczywiście, szybki telefon do organizatora i po rozmowie rezerwacja , opłata za udział i czekanie na wyjazd. Program imprezy oprócz wędrówki po górach w Parku Narodowym Gran Sasso d'Italia, obejmował też zwiedzanie, m.in. Asyż(po drodze), San Giovanni Di Rotondo, Mont San Angelo, a w drodze powrotnej San Marino. 
Cima Alta Schronisko Fonte Vetica Campo Imperatore, cz. wschodnia Na szczycie Monte Camicia, 2564m.n.p.m. Urwiska Pietra della Spia Monte Coppe i Dente del Lupo(Wilczy Ząb) Widok z Monte Tremoggia Spotkanie Monte Tremoggia i Monte Camicia Wejście na Monte Siella Vado di Siella Stado koni na Campo Imperatore ... ruszamy w trasę! Łąka pełna dziewięćsiłów Monte Camicia Campo Imperatore, cz. zach. W tle Monte Brancastello i Monte Camicia Stacja wyciągu na Campo Imperatore w Fonte Cerreto Corno Grande Schronisko G. Garibaldiego Tą granią schodziliśmy Widok ze szczytu Corno Grande, 2912m.n.p.m. W ścianie Corno Grande Na Sella del Due Corni Powyżej schroniska Widok ze schroniska Schr. C. Francheti Na szlaku ... Na szlaku pod Corno Piccolo Monte Brancastello i Monte Camicia Kapliczka św. Franciszka pod Corno Piccolo Corno Grande i Corno Piccolo W dole miejscowość Fano a Corno Na szczycie Taboru stoi krzyż ... W drodze na Tabor
Avatar użytkownika
JÓZEF Krajtroter 2080 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Teresa Nowak Krajtroter 6160 kilometrów
2010-11-28 01:44:22
Przepięknie!
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów
2010-11-08 17:10:02
Ale super !!
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021