Grecja kontynentalna, Martyna Zielińska Paulina Trojan

Grecja kontynentalna

2010-05-22 - 2010-05-27
2010-05-22 19:33:26
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Meteora > Meteora > Termopile > Termopile > Delfy > Delfy > Kanał Koryncki > Kanał Koryncki > Epidavros > Epidavros > Nafplio > Nafplio > Mykeny > Mykeny > Starożytny Korynt > Starożytny Korynt > Sounion > Sounion > Athina > Athina > Ateny > Ateny
Grecja to jeden z krajów europejskich najczęściej odwiedzanych przez turystów. W skład jego stosunkowo niedużego terytorium (ok. 132 tys. km2) wchodzi: południowa część Płw. Bałkańskiego oraz ponad 2000 wysp rozrzuconych na morzach Egejskim i Jońskim. Zarówno historia tego kraju, jak i jego lokalizacja sprawiają, że można tu znaleźć elementy kultury bliskowschodniej, śródziemnomorskiej oraz bałkańskiej. Ich różnorodne wpływy widać na każdym kroku. Warto zobaczyć jedyne w swoim rodzaju miejsca, takie jak: Nafplion pierwsza stolica Grecji, sanktuarium w Delfach niegdyś siedziba słynnej wyroczni Apollina, imponujące, zawieszone w chmurach klasztory Meteora, zadziwiający akustyką teatr w Epidavros, ruiny władanego przez Agamemnona miasta Mykeny, a także górujący nad stolicą Akropol. 
Z ciekawostek należy dodać, że w Grecji dużą popularnością cieszą się baterie słoneczne umieszczane na dachach, także nie zdziwcie się jeśli w hotelu nie będzie ciepłej wody. W całym kraju w toaletach znajdziemy ostrzeżenia aby nie wrzucać papieru toaletowego do muszli, ponieważ oni tam mają starą kanalizację z wąskimi rurami, które mogą się zapchać. Nie sądzę jednak, żeby turyści przestrzegali tego zakazu:) I na koniec coś czego nikt wam nie powie- w Grecji jest strasznie brudno-pobocza dróg są zasypane śmieciami a w większych miastach śmieci leżą w kupach na środku chodnika. Nigdzie czegoś takiego nie widziałam. Dlatego polecam nie patrzeć pod nogi, tylko podziwiać krajobrazy:)

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy