Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
2000 Dolomity latem, Marcin F.

2000 Dolomity latem

2010-04-12 - 2010-04-19
2010-04-12 12:57:35
Avatar użytkownika
Marcin F. Uzależniony od podróży 1661 kilometrów
pierwszy wspólny wyjazd zagraniczny ze znajomymi ze studiów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Cieszyn > Cortina d'Ampezzo > Salzburg > Wiedeń
Już prawie kończymy pierwszy rok studiów. Długi majowy weekend spędzamy na praktykach z geologii, gdzieś w Sudetach. Tutaj właśnie zapada decyzja: z końcem czerwca jedziemy w Dolomity!!!

Ruszamy w dwóch parach: Ewa z Wojtkiem, Agnieszka ze mną. Podróż z Cieszyna do Cortiny zabiera dwie doby. Pierwsze dni spędzamy na granicy dwóch grup górskich Fanis i Tofana. Najbardziej pamiętam nocleg w bacówce na 2000 m n.p.m. i mozolne podejście na przełęcz Forcella Casale.

Następnie odwiedzamy grupę Sella, gdzie każdy z nas zdobywa swój pierwszy trzytysięcznik – Piz Boe - 3152m. Później na chwilkę – przy pomocy kolejki – wbijamy się w masyw Marmolady.

Na sam koniec zostawiamy sobie okolice Tre Cime – niestety nie z „tej strony”.
Chwilę przed ponownym rozdzieleniem się (na pary na drogę powrotną), Ewa dzwoni do domu i dowiaduje się, że wszyscy oprócz mnie mają poprawkę z meteo. Cóż mogę powiedzieć „trzeba się było uczyć”🙂.

Agnieszka z Wojtkiem jadą prosto do domu, Ewa i ja zahaczamy jeszcze o Salzburg i Wiedeń.
bacówka na Hali Malga Travenanzes Na szczycie Piz Boe. W Tle najwyższy szczyt Dolomitów – Marmolada 3343m n.p.m Tofana di Rozes 3225m n.p.m
Avatar użytkownika
Marcin F. Uzależniony od podróży 1661 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020