Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Miejscowość Hull i oceanarium, Agnieszka

Miejscowość Hull i oceanarium

2010-02-25 - 2010-02-26
2010-02-25 14:51:21
Avatar użytkownika
Agnieszka Krajtroter 2914 kilometrów
Portowe miasto pozornie nieciekawe, ale warte odwiedzenia, nie tylko z powodu The Deep
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Hull
Hull jest miastem portowym, nastawionym na przemysł, określane jest za jedno z najbrzydszych angielskich miast- tak wyczytałam w jednym przewodniu szukając wiadomości na temat tego miasta. Delikatnie zniechęciło mnie to. Ale jednak wybraliśmy się na wycieczkę do tego miasta głównie z powodu mieszczącego sie w nim oceanarium.W wycieczce towarzyszył mi mój chłopak. Osobiście polecam wszystkim zrobienie sobie wycieczki w to miejsce. Do Hull dotarliśmy pociągiem.
  1. Po drodze do oceanarium zahaczyliśmy o Hull Marine - prześliczny port jachtowy, oprócz jachtów znalazł się tam przycumowany zabytkowy kuter.
  2. Na przeciw portu znajduje się centrum handlowe o nazwie Princes Quay wybudowane na wodzie, ciekawie to wygląda i warto tam zaglądnąć.
  3. Stamtąd udaliśmy się wprost do oceanarium o ładnej nazwie The Deep. Budynek zlokalizowany jest przy samej zatoce, słońce zaczynało już powoli zachodzić a w powiązaniu z ciekawym kształetem oceanarium malował się piękny widok. Oceanarium oprócz olbrzyniego akwarium o wysokości trzech pięter , posiada również wiele innych mniejszych zawierających olbrzymią ilość ryb i innych organizmów i roślin żyjących w morzach i oceanach. Oprócz tego  znajdują się przy każdej okazji ciekawe stanowiska multimedialne które zaciekawią nietylko dzieci ale również dorosłych, a przy okazji można sie dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy.
  4. Po podróży w podwodnym świecie, wieczorem przespacerowaliśmy się przez centrum miasta, warto zwrócić uwagę na chodniki , znajduje sie tam rybi szlak, tzn w płytach chodnikowych wyrzeźbione zostały ryby.
Polecam!. aGa.
Hull Marine Ulica w Hull nocą Victoria Pier nocą Fish Trail The Deep The Deep The Deep The Deep The Deep The Deep The Deep The Deep The Deep The Deep The Deep -winda z morskim widokiem Hull zatoka Victoria Pier The deep Princes Quay Princes Quay Hull Marine Hull Marine
Avatar użytkownika
Agnieszka Krajtroter 2914 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020