Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Londyn po polsku, Agnieszka

Londyn po polsku

2010-02-24 - 2010-02-25
2010-02-24 21:32:19
Avatar użytkownika
Agnieszka Krajtroter 2914 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Londyn
Każdy będąc kiedyś w Londynie , pytać się może jak jest możliwe zwiedzenie Londynu w jeden dzień, fakt nierealne. Ja mogę powiedzieć,że przez Londyn przebiegłam, albo raczej przejechałam pod nim🙂 TUBE - londyńskie metro, najwspanialszy środek transportu w tym mieście, nim dotrzesz w każdy zakątek stolicy.
Naszą wycieczkę zaczeliśmy od zwiedzenia hi hi dworca kolejowego na King's Cross, gdzie dojechaliśmy pociągiem z mieściny Doncaster. Następnie przespacerowaliśmy się przez stacje mertra i zaglądneliśmy na międzynarodowy dworzec kolejowy St. Pancras International, co ciekawe tory znają siena piętrze, pod którym znajduje się pasaż handlowy. Nasze poranne zwiedzanie było związane z oczekiwaniem na moją przyjaciółkę, Baśkę. Niesamowite spotkanie biorąc pod uwagę ,że obie byłyśmy jeszcze tydzień wcześniej w Polsce, a teraz spotkałyśmy się w obcym kraju i obcym mieście. Po godzinie udaliśmy się na zwiedzanie. Tube zawiozło nas do stacji Westminster, gdzie wychodząc na wprost ze stacji ujrzeliśmy wizytówkę Londynu- Big Ben z resztą budynku oczywiście - parlamentem. Odbiliśmy w lewo i dotarliśmy na most z którego podziwialiśmy London Eye, wzdłuż brzegu rzeki deptakiem ucieliśmy sobie mały spacerek chłonąc atmosfere tego miejsca. Dalej metrem podjechaliśmy pod Green Park, gdzie pierwszy raz w życiu widziałam wiewiórki z takiego bliska , na wyciągnięcie ręki! Spacerkiem przez park dotarliśmy do Buckingham Palac, niestety oberzeliśmy budynek jedynie od strony bramy, gdyż wokół było jedno wielkie zamieszanie związane z przemarszem orkiestry żołnierskiej/ strażniczej??? w każdym bądź razie chodzi to tych śmiesznych chłopków w jeszcze śmieszniejszych dużych czarnych i włochatych czapakach!!! Dalej na moje życzenie udaliśmy się do Hyde Parku, po drodze robiąc pare fotek Wellington Arch i Marlble Arch. Z Hyde Parku udaliśmy się w kierunku Hotelu Hilton, gdzie moja przyjaciółka miała okazje pracować, no niestety nocegów tam nie mieliśmy :P Niestety grudniowe dni szybko się kończą i musieliśmy się posiepszyć do przedostatniego planowego punktu zwiedzania. Podjechaliśmy oczywiście metrem do stacji przy Tower of London i znanego Tower Bridge. Podczas zwiedzania dopadł nas nietylko alngieski deszczyk ale jaknajbardziej polski głód, a jak Polak głodny to Polak zły :P. Postanowiliśmy znaleść miejsce naszego posiłku na znanej ulicy Oxford Street, na którą dostaliśmy się oczywiście metrem. Na Oxfor Sreet powalił mnie ogrom ludzi, nie wiem czy tam jest tak na codzień czy te rozszalałe tłumy w gorączce zakupowej związane były jedynie z okresem przedświątecznym i mikołajkowym. Gdy już byliśmy pojedzeni, niestety dalej padał deszcz i zapadła noc, i przyszedł czas powrotu, lecz na sam koniec zwariowanego zwiedzania postanowiliśmy się rozstać z moją przyjaciółką przy Big Benie i London Eye, które nocą są wspaniale oświetlone i watro było je zobaczeczyć jeszcze raz.
Oxford Street Oxford Street Tower Bridge Hyde Park Wellington Arch Green Park London Eye St Pancras International Big Ben
Avatar użytkownika
Agnieszka Krajtroter 2914 kilometrów

Komentarze

crazyewka Domator 5 kilometrów
2013-08-12 13:20:54

 Byłam w Londynie jedynie raz ale chętnie wybiorę się tam ponownie :) Pora zacząć obserwować tanie loty w poszukiwaniu okazji :P

majka de Wędrowiec 105 kilometrów
2013-06-11 13:25:41

ja byłam w londynie dwa razy. jak dla mnie najlepsza jest opcja samodzielnego zwiedzania miasta, wtedy można odkryć wiele perełek, które nie są typowymi atrakcjami turystycznymi, ale są również godne zobaczenia. 

Avatar użytkownika
biedronka01 Zapaleniec 300 kilometrów
2013-05-28 20:15:45

Ja na zwiedzanie miałam 4 dni. Londyn zrobił na mnie dobre wrażenie

Avatar użytkownika
Monika Pawlak Krajtroter 9349 kilometrów
2010-10-28 12:07:52
Nie byłam jeszcze na Wyspach,ale to jedno z moich marzeń,które mam nadzieję kiedyś spełnić i zdaję sobie sprawę z tego,że nie zobaczę wszystkiego w jeden dzień,ponieważ Londyn ma 2 tys lat i taką też historię.Ogólnie Wielka Brytania,również Irlandia to w większości ziemie ,które nie zmieniły się od setek lat. A dla mnie im starsze tym lepsze!
ella Nowicjusz 3 kilometrów
2010-03-02 11:19:01
Ja z wycieczki z Londynu też przywiozłam same pozytywne wrażenia, wiele miejsc mnie zaskoczyło, nie wiedziałam, ze aż tyle ich tam jest. teraz tęsknie za tym miastem, ale cetnie i inne bym zobaczyła te www.visitbritain.pl/cities wszystkie.
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020