Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Bastei, Marek Weber

Bastei

2010-02-02 - 2010-02-03
2010-02-02 22:13:22
Avatar użytkownika
Marek Weber Krajtroter 21364 kilometrów
Bastei to jest miasto skalne, gdzie kamienny most jest wkomponowany w strzeliste skały. Z mostu rozpościerają się widoki zapierające dech w piersiach.
 Z parkingu idziemy asfaltową droga kilkaset metrów, mijamy hotel i restaurację oraz ustawione po drodze budki z pamiątkami. Jeszcze kilka kroków i wchodzimy na kamienny most łączący Bastei z twierdzą Neurathen.

Bastei - szczególnie górski krajobraz pozostawia niezatarte wrażenia dla turystów odwiedzających to miejsce Szwajcarii Saksońskiej, leży około 110m nad poziomem morza i ma prawie 200 m nad Elbwasserspiegel. Skała Bastei króluje na wysokości 149 m nad lustrem Łaby. Jest doskonałym celem wycieczek dla miłośników wędrówek i wspinaczki, z tego miejsca rozciąga się wspaniały widok na wzgórza Czeskiej Szwajcarii i okolice.
Spacer wśród tych niesamowitych form skalnych piaskowca to niezapomniane widoki na przełom Łaby z mostów i platform zawieszonych na skałach. Bastei to jest miasto skalne, gdzie kamienny most jest wkomponowany w strzeliste skały. Z mostu rozpościerają się widoki zapierające dech w piersiach.
Wokół piętrzą się wapienne ostańce, a poprzez ich szczeliny pobłyskująca w słońcu kilkadziesiąt metrów poniżej nas, Łaba.Most jest częścią szlaku turystycznego prowadzącego na dół do doliny Łaby i dalej do Rathen. Idziemy parę kroków wzdłuż tego szlaku, do twierdzy Neurathen. Dawno temu stało tu drewniano-kamienne zamczysko obronne. Dziś dobrze zachowana jest jedynie cysterna na wodę oraz zrekonstruowana katapulta. Dawne drewniane pomosty i budynki, które padły ofiarą pożaru, dzisiaj częściowo zastąpione są metalowymi pomostami i schodkami. Dla osób cierpiących na lęk wysokości to duże wyzwanie. Z jednego z tych mostków roztacza się piękny widok na most Bastei.Avatar użytkownika
Marek Weber Krajtroter 21364 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 46816 kilometrów
2014-05-15 11:30:05

Rewelacja, Byłem w tym roku i jestem zachwycony .Widoki wspaniałe.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020