Tatry Bielskie, Kinga

Tatry Bielskie

2009-11-15 - 2009-11-16
2009-11-15 13:54:08
Avatar użytkownika
Kinga Krajtroter 2544 kilometrów
Jest piękna, słoneczna sobota 19 września a my wędrujemy przez Tatry Bielskie do Zielonego Stawu Kieżmarskiego.
Do Łysej Polany dojeżdżamy busem z Zakopca i dalej wędrujemy już Drogą Wolności do Tatrzańskiej Jaworzyny. Tu skręcamy i wchodzimy na zielony szlak, który prowadzi nas prosto by po 30min. doprowadzić  do leśniczówki pod Muraniem. Jesteśmy przy  rozwidleniu szlaków,  skąd można pójść prosto wprost na Przełęcz Lodową lub skręcić w lewo by wędrując Doliną Zadnich Koperszadów znaleźć się w Tatrach Bielskich, co też robimy. Szlak prowadzi nas ku Przełęczy pod Kopą (1750m n.p.m.), którą osiągamy po około 2h. Nasz następny cel to Wyżnia Przełęcz pod Kopą (1778m n.p.m.). Z tego miejsca rozciąga się wspaniały widok na całe Tatry Bielskie i ten właśnie pejzaż najbardziej mnie zachwycił. My jednak długo tu nie zabawiamy i schodzimy do Doliny Białych Stawów nad Wielki Biały Staw. W tym miejscu szlaki rozwidlają się a my wybieramy opcję czerwonym szlakiem do Zielonego Stawu Kieżmarskiego.  Po drodze mijamy drugi ,bardzo malowniczy staw, co też potwierdzają namiętnie go fotografujący turyści. Nasz szlak prowadzi nas teraz cały czas w dół wprost do schroniska nad Zielonym Stawem Kieżmarskim. Przy schronisku zaskakuje mnie ilość turystów, tłumy straszne, a wydawać by się mogło, że we wrześniu to już w górach pustki. W tym jakże uroczym miejscu nasza dwuosobowa ekipa się rozdziela, kolega wędruje jeszcze wyżej, a ja wypoczywam nad stawem po naszym wcześniejszym morderczym tempie. Zielony Staw Kieżmarski rzeczywiście ma zielony kolor, a w jego wodach cudnie przegląda się Jagnięcy Szczyt. Z otoczenia stawu najbardziej zachwyca mnie jednak Jastrzębia Turnia. Choć wiem, że generalnie nie powinno się wracać tą samą trasą to jednak tym razem zasada zostaje złamana i wspinam się teraz pod górkę znów do Białego Stawu, a stąd na Wyżnią Przełęcz pod Kopą. Bynajmniej nie narzekam na taki obrót sprawy bo jeszcze raz mogę nacieszyć oczy widokiem Tatr Bielskich. Mogłabym tu tak siedzieć chyba w nieskończoność, ale skoro i tak jeszcze czekam na kolegę, aż zejdzie z Jagnięcego to wychodzę jeszcze kawałek wyżej na Vysne' Kopske' Sedlo (1933m n.p.m.), skąd widoki przednie. Na Przełęczy pod Kopą zjawiamy się równocześnie i stąd już razem schodzimy Doliną Zadnich Koperszadów do Tatrzańskiej Jaworzyny i dalej do Łysej Polany, skąd łapiemy busa do Zakopanego.
Avatar użytkownika
Kinga Krajtroter 2544 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Kinga Krajtroter 2544 kilometrów
2009-12-01 20:26:46
dzięki, mnie do tej wycieczki zainspirowało pewne zdjęcie, odkąd je zobaczyłam nie mogłam już przestać myśleć o Bielskich ;)
Avatar użytkownika
darek Zapaleniec 637 kilometrów
2009-11-30 19:49:32
wspaniale fotki ,cudowne miejsca ,bylem tam dwa lata temu.,,,
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020