Skalne Miasto - Adrszpach, Arkadiusz Sobierajski

Skalne Miasto - Adrszpach

2009-08-14 - 2009-08-15
2009-08-14 10:30:47
Avatar użytkownika
Arkadiusz Sobierajski Uzależniony od podróży 1761 kilometrów
Skały Adrszpasko-Cieplickie to masyw górski w Sudetach Środkowych, w Czechach, będący fragmentem Gór Stołowych, na południe od Kotliny Broumovskiej. Masyw zbudowany jest z górnokredowych piaskowców. Cały teren masywu leży w granicach rezerwatu przyrody. Tereny te stanowią znaną atrakcję turystyczną. Miasta skalne znajdujące się w masywie są jednym z najbardziej znanych piaskowcowych terenów wspinaczkowych na świecie.
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Adrszach
 Wyprawę do Skalnego Miasta rozpoczeliśmy w Szklarskiej Porębie. Po wyjeździe z miasta kierowaliśmy się na przejście graniczne w Lubawce. Na granicy znajduje się kantor oraz punkt informacji turystycznej, w którym obsługa udzieli bardzo szczegółówego opisu trasy do Adrszpachu. Po wjeździe na teren Czech kierujemy się na Trutnov. W mieście odbijamy w lewo i dalej na Chvalec i Adrszpach. Na tym odcinku poznajemy uroki jazdy po Karkonoszach. Bardzo kręta droga pnie się w górę. Ten odcinek trasy wymaga od nas szczególnej uwagi, ponieważ miejscami wymijanie może odbywać się tylko na łukach drogi, które skręcają pod kątem 180 st. Droga w zimie najczęściej jest nieprzejezdna. A dalej to już tylko prosto do skalnego miasta. Nie mz szans by je przeoczyć. Tuż obok znajdują się płatne parkingi strzeżone oraz sklepiki z pamiątkami. Po wejściu na teren Skalnego Miasta możemy podziwiać skalne twory natury, którym nadano stosowne nazwy. I tak spotkać możemy Starostę i Starościnę, Indianina, Żółwia i wiele innych. Na terenie parku możemy wybrać się na przejażdżkę łódką, rejs którą, po skalnym jeziorze jest dodatkowo płatny. 

Po około 3 godzinach przebywania wśród skał możemy udać się w stronę Dvur Kralovych, aby spędzić pozostały czas wśród zwierząt tutejszego ZOO.
Skalne Miasto - Adrszpach Skalne Miasto - Adrszpach Skalne Miasto - Adrszpach Skalne Miasto - Adrszpach Skalne Miasto - Adrszpach Skalne Miasto - Adrszpach Skalne Miasto - Adrszpach Skalne Miasto - Adrszpach Skalne Miasto - Adrszpach Skalne Miasto - Adrszpach Skalne Miasto - Adrszpach Skalne Miasto - Adrszpach Skalne Miasto - Adrszpach Skalne Miasto - Adrszpach Skalne Miasto - Adrszpach Skalne Miasto - Adrszpach Skalne Miasto - Adrszpach Skalne Miasto - Adrszpach Skalne Miasto - Adrszpach Skalne Miasto - Adrszpach
Avatar użytkownika
Arkadiusz Sobierajski Uzależniony od podróży 1761 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021