Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
ZOO Safari - Dvůr Králové nad Labem, Arkadiusz Sobierajski

ZOO Safari - Dvůr Králové nad Labem

2009-08-11 - 2009-08-12
2009-08-11 10:49:38
Avatar użytkownika
Arkadiusz Sobierajski Uzależniony od podróży 1761 kilometrów
ZOO SAFARI w Dvůr Králové nad Labem jest bardzo ciekawym ogrodem zoologicznym. Oprócz tradycyjnego zwiedzania okazów fauny udajemy się również na safarii. Przejazd odbywa się specjalnym autobusem z prelekcją w języku czeskim.
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Dvur Kralove
Pomysł z odwiedzeniem ZOO "urodził" się po opuszczeniu Adrszpachu. Tak więc własnym środkiem transportu przemieściliśmy się do Dvur Kralovych. Droba łatwa, miła i przyjemna . Po wjeździe do miasta prowadzą nas widoczne kierunkowskazy. Po przybyciu na miejsce czekają na nas parkingi pod samym ZOO lub w odległości do 500 m. Ogród czynny jest przez cały roka, a Safarii tylko w sezonie. Na terenie istnieje możliwość zakupu napoi, posiłków oraz pamiątek. W ZOO znajduje się jedna z najważniejszych na świecie hodowla afrykańskich zwierząt kopytnych. Koordynuje ono europejski program hodowli białych nosorożców oraz opiekuje się chorymi zwierzętami występującymi na terenie kraju. Ogród zoologiczny przyczynił się do zachowania ginących gatunków rysia i głuszca oraz do reintrodukcji bawoła kafryjskiego i antylopy końskiej w RPA. Bierze udział w europejskim programie hodowlanym EEP.
W zagrodach ogrodu spotkamy 45 gatunków zwierząt umieszczonych w Czerwoej Księdze zwierząt zagrożonych. Wartym zobaczenia jest nosorożec biały, północny. Na świecie żyją prawdopodobnie jedynie 24 osobniki, z których 9 znajduje się w tutejszym ZOO. Kolejnym ciekawym gatunkiem jest okapi, która pochodzi z równikowych obszarów afrykańskich lasów deszczowych. 
ZOO zaprasza również gości z psami, ale musza być one pod kontrolą i przez cały pobyt w ZOO muszą być prowadzone na smyczy przez właścicieli. Z psami można wejść także do wszystkich pawilonów oraz restauracji. Na terenie ogrodu znajdują się także miski z wodą, przygotowane specjalnie dla psów. 
Znajdujący się w pobliżu Hotel Safari zapewnia gościom zakwaterowanie oraz darmowy wstęp na teren ogrodu. 
Na terenie ZOO znajdują się nowoczesne toalety, także dla niepełnosprawnych gości. 

ZOO Safari - Dvůr Králové nad Labem ZOO Safari - Dvůr Králové nad Labem ZOO Safari - Dvůr Králové nad Labem ZOO Safari - Dvůr Králové nad Labem ZOO Safari - Dvůr Králové nad Labem ZOO Safari - Dvůr Králové nad Labem ZOO Safari - Dvůr Králové nad Labem ZOO Safari - Dvůr Králové nad Labem ZOO Safari - Dvůr Králové nad Labem
Avatar użytkownika
Arkadiusz Sobierajski Uzależniony od podróży 1761 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020