Szwajcaria, Annnn

Szwajcaria

2009-03-26 - 2009-03-29
2009-03-26 09:47:25
Annnn Wędrowiec 205 kilometrów
Friedrich Dürrenmatt pisał: "Jakże pięknie urodzić się Szwajcarem. Jakże pięknie umierać Szwajcarem. Jednakże co robić w międzyczasie?" Bardzo łatwo odpowiedzieć na to pytanie! Oto odpowiedź: zwiedzać, zwiedzać i jeszcze raz zwiedzać!
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Zurych > Rheinfall > Einsiedeln
Moją małą przygodę ze Szwajcarią rozpoczęłam w Zurychu. Pierwsze skojarzenie, które przyszło mi do głowy związane z tym miastem - banki. Faktycznie miałam szansę się przekonać, że jest to prawdziwe centrum bankowości Europy. Zabytkiem który najbardziej mi się spodobał jest kościół Fraumünsterkirche, którego zdjęcia załączyłam w galerii. Jednym z głównych celów mojego wyjazdu do Szwajcarii była tak zwana Street Parade. Jestem fanką muzyki techno więc moim marzeniem było uczestniczenie w Street Parade chociaż raz w życiu. Imprezę zapocztkował w 1992 roku student matematyki na tutejszym uniwersytecie, o swojsko brzmiącym nazwisku - Marek Krynski, zainspirowany Love Parade w Berlinie postanowił zorganizować podobna imprezę. Impreza odbywała się pod hasłem "Respect"-czyli szacunek. Zachwyciły mnie niesamowite stroje uczesników Parady, ich pomysłowość i wyobraźnia. Wszystkie stroje przyciągały wzrok i uwagę. Nie potrafię określić emocji, które mi towarzyszyły. W galerii załączyłam kilka fotek ze Street Parade - może zachęcę niektórych do uczetnictwa w kolejnej paradzie :) ? Naprawdę - warto tam być. Kolejnym celem mojej podróży było Rheinfall (Rhein-rzeka Ren, fall-spadek). Przełom Renu tworzy największy wodospad w Europie. Przepiękne miejsce, niezapomniane przeżycie być tam - tak blisko spiętrzonej wody, gdzie czujesz, że płyniesz z silnym nurtem, twarz osmaganą masz mgiełką rozbryzganej w mikronowych kropelkach wody i ta nieprawdopodobna przestrzeń wysokości. Być w tym miejscu, to przeżyć coś niewyobrażalnego, serce bije, strach oplata myśli, ciało drży, a oczy promienieją . Jeżeli nie masz kszty wyobraźni, musisz to zobaczyć na własne oczy i odczuć na własnej skórze.
Następnym punktem wycieczki jest miejscowość Einsiedeln. Przewidziałam tu 2 atrakcje. Pierwszą z nich jest tak zwana Szwajcarska Częstochowa. Jest to miejsce dużo znaczące nie tylko dla pielgrzymów z całej Europy, ale również z USA i Japonii. Wchodzimy do kościoła i dostrzegamy centralnie położoną Kaplicę Łask zbudowaną z kosztownego, czarnego marmuru. Wnętrze kościoła jest imponujące: podzielone na trzy części, z których jedną stanowi ośmioboczna przestrzeń wokół Kaplicy Matki Boskiej, drugą - centralna, tzw. przestrzeń kaznodziejska, a trzecią - przestrzeń kopuły z freskiem Bożego Narodzenia. Ogromne okna pozwalają na przenikanie do wnętrza dużej ilości światła, dzięki czemu możemy podziwiać wspaniałe figury zdobiące kaplice boczne, gzymsy, na których wznoszą się rzeźby aniołów z medalionami, bawiące się putta, wazy wypełnione kompozycjami roślinnymi, ambonę i ołtarz główny. Ołtarz główny ozdabia postać Maryi. Został on poświęcony przez papieża Jana Pawła II 15 czerwca 1984 r. Po zwiedzeniu Kaplicy Łask udałam się na Letnie Skoki Narciarskie. Rozmiar skoczni wynosi 117 m. Punkt K 105 m. Najważniejszą imprezą rozegraną do tej pory na skoczni w Einsiedeln była Letnia Grand Prix odbywająca się w sierpniu 2005 roku. Od tego momentu impreza co roku gości skoczków w Einsiedeln. Udało mi się zdobyć autografyAdama Małysza, który podczas Letnich Grand Prix 2007 zdobył 2 miejsce
W tej chwili Einsiedeln jest obok Kandersteg najważniejszym letnim narciasrkim ośrodkiem treningowym.
Annnn Wędrowiec 205 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020