Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Westbury- Biały koń, Karolina i Mariusz

Westbury- Biały koń

2009-03-10 - 2009-03-11
2009-03-10 13:10:05
Avatar użytkownika
Karolina i Mariusz Zapaleniec 511 kilometrów
Westbury
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Wesbury
                  The Westbury or Bratton white hors

Biały Koń jest najstarszym koniem w okręgu Wiltshire, jest także jednym z najlepiej usytuowanych, bo z położonego na wysokim, bardzo stromym urwiskurozpościera się przepiękny widok na panoramę miasta Bratton. Na wzgórzu znajduje się parking samochodowy, gdzie można pozostawić swoje auto.
Pierwsze zapiski na temat tej monumentalnej podobizny konia opublikowane zostały w „Further Observations on the White Horse and other Antiquities in Berkshire" autorstwa Reverend Wise’a w roku1742. White Horse znajdujący się w temacie tego artykułu jest Koniem z Uffington niedaleko Swindon, jednakże autor wspomniał również o Białym Koniu z Bratton. Początkowy wygląd konia, który był nieco zniekształcony, różnił się nieco od dzisiejszego i zmieniał swoje oblicza na przestrzeni wieków. W roku 1873 został odnowiony poprzez dodanie kamiennych obwódek, co miało uniemożliwić „spływanie” kredowego malunku. W późniejszym czasie ze względu na rosnące koszty utrzymania postanowiono zmieszać kredę z farbą aby uzyskać pożądany efekt. W takiej postaci przetrwał do dnia dzisiejszego i może to tylko ironia, że ze wzgórza rozpościera się piękny widok na panoramę miasta którą przecina dymiący się komin pobliskiej cementowni 😉Avatar użytkownika
Karolina i Mariusz Zapaleniec 511 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125485 kilometrów
2009-03-10 14:17:59
Super ! Widziałam to kiedyś z okna autokaru, choć nie wiem czy dokładnie tego konia :)
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020