Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, mokunka

W Dolinie Charlotty

2017-05-12
2017-06-15 10:34:17
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Strzelinko

 Na Wybrzeżu , miedzy Słupskiem a Ustką , w niewielkiej miejscowości ,właściwie wiosce o nazwie Strzelinko znajduje się Dolina Charlotty. Miejsce niezwykłe.Okazałe tereny zielone, przeplatane licznymi stawami. Jest tam wielki hotel oraz SPA, mniejsze, kameralne gościńce, z charakterystycznego pruskiego muru…ale nie o tym chcę opowiedzieć. Znajduje się tam ZOO wraz z ostoją żubra , fokarium, stadnina i tory do jazdy konnej, park linowy , przystań gdzie można wypożyczyć rowery wodne i kajaki. Wokół lasy i szachownica pól.

Na sporym wzniesieniu znajduje się amfiteatr, miejsce, w którym odbywa się wiele różnorodnych imprez plenerowych . Natomiast wśród obiektów hotelowych Doliny Charlotty znajdują sie również tzw domki na drzewach. Komfortowe apartamenty - jak można wyczytać na stronie hotelu.Umieszczone ...w koronach drzew .Ot - ciekawostka ! Nie mogłam jednak tego sprawdzić i obfocić enklawy domków na drzewie ,wstęp tam jest wyłącznie dla gości hotelu . Dostępu broni masywna metalowa brama, otwierana na kartę chipowa gościa.

ZOO Charlotta oraz Kraina Bajek to interesujące miejsce głównie dla dzieciaków. Najfajniejsza atrakcja , to rejs drewnianą łodzią stylizowana nieco na gondolę pomiędzy wyspami, na których znajdują się poszczególne gatunki zwierząt. Niestety rejsy odbywają się codziennie tylko w sezonie, natomiast my byliśmy w maju ,tuż po dłuższym majowym weekendzie) i rejsy odbywały się tylko w niedziele. Byliśmy tym bardzo, naprawdę baaaardzo zawiedzeni !Musiał nam wystarczyć spacer , w pięknych okolicznościach przyrody. Teren Doliny Charlotty jest lekko pofałdowany, co dodaje mu uroku. Wszędzie wokół rozstawione są drewniane rzeźby , nawet ławki w większości są rzeźbami owymi ozdobione. Stawy z malowniczo porośniętymi brzegami, wąskie groble, kładki, kładeczki mostki, to wszystko nadaje temu miejscu specyficzny klimat  . Z dala od zgiełku, przemysłu, zatłoczonych ulic. Oaza spokoju i ciszy 🙂

Do zabytkowego Słupska oraz do nadmorskich plaż Ustki to zaledwie około 5-7 km. Warto odwiedzić Dolinę Charlotty będąc w okolicy. Interesujące jest  to miejsce dla osób w każdej grupie wiekowej od malucha, do seniora. 

Jedyny mankamet , to dojazd . Spory fragment trzeba pokonać drogą gruntową. Gdy jechaliśmy tam, unosiły się tumany kurzu...po deszczu zapewne auta mogą grzęznąć w błocie.

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
2017-06-22 14:14:32

Ciekawe i interesujące.

pozdrawiam

Kub-us
2017-06-17 20:50:12

tajemnicza  ta dolina Szarloty sponsorowana przez  niemca .

. zjezdzaja tam najwieksi  artysci ze swiata , ktory sprowadzadza tam  "najieksze gwiazdy

+ za olbrzymia kase  jak:  , K Santana, Chris Rea , Kris nOrama, Suzi Qatro ,  itp. 

Kub-us

 

 

Kub-us

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
2017-06-15 21:25:38

Piękne zdjęcia zrobiłaś:-) To miejsce ma swój potencjał. Dolina Charlotty dopiero szykuje się na letni sezon. Już pod koniec czerwca będą tam  występy najlepszych kabaretów,a potem Festiwal Legend Rocka,największa, kultowa już , impreza odbywająca się w tym miejscu.W tym roku w amfiteatrze Doliny Charlotty wystąpi zespół Korn, Patti Smith, The Orchestra ( grupa muzyków zespołu Electric Light Orchestra) i muzycy zespołu Yes.

Avatar użytkownika
Anja Krajtroter 14965 kilometrów
2017-06-15 20:13:21

Bardzo urokliwie. Świetne miejsce na weekend.

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
2017-06-15 13:43:15

[cytuj autor='Anna Piernikarczyk']Pięknie tam :) A Dolinę Charlotty już nam Danusia pokazywała też :)[/cytuj]

Właśnie opis Danusi sprawił, że odwiedziłam to miejsce :) 

 

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125894 kilometrów
2017-06-15 11:58:19

Pięknie tam :) A Dolinę Charlotty już nam Danusia pokazywała też :)

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 46813 kilometrów
2017-06-15 11:22:54

Niezwykłe miejsce odkryłaś.Szkoda że dojazd nie ciekawy bo zniechęci zwiedzających.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020