2016-09-12
2017-06-12 11:44:23
Wrocławskie Afrykarium, Danusia
Zamek Świny, Danusia
Zamek Świny, Danusia
Hala sportowa, Danusia
Hala sportowa, Danusia
ZOO, Danusia
ZOO, Danusia
ZOO, Danusia
ZOO, Danusia
ZOO, Danusia
Afrykarium, Danusia
Afrykarium, Danusia
Afrykarium, Danusia
Afrykarium, Danusia
Afrykarium, Danusia
Afrykarium, Danusia
Afrykarium, Danusia
Afrykarium, Danusia
Afrykarium, Danusia
Afrykarium, Danusia
Afrykarium, Danusia
Afrykarium, Danusia
Afrykarium, Danusia
Afrykarium, Danusia
Afrykarium, Danusia
Afrykarium, Danusia
Afrykarium, Danusia
Afrykarium, Danusia
, Danusia

Na zakończenie naszego pobytu na Dolnym Śląsku postanowiliśmy w drodze powrotnej do domu odwiedzić wrocławskie ZOO, a konkretnie turystyczny hit tego miejsca, czyli Afrykarium. Po drodze był jeszcze krótki postój na rzut oka na mijany zamek Świny. 

Ogólnie rzecz biorąc nie przepadam za odwiedzaniem ogrodów zoologicznych. Jednak przyciągnęła nas sława wrocławskiego ZOO. Miało ono swoje ogólnopolskie 5 minut za czasów państwa Gucwińskich i ich telewizyjnego programu „Z kamerą wśród zwierząt”. Obecnie przeżywa swoiste odrodzenie za sprawą ciekawej koncepcji prezentacji afrykańskich ekosystemów wodnych w obiekcie Afrykarium znajdującym się na terenie ZOO .

Afrykarium to nowoczesny budynek ,w którym w poszczególnych strefach można oglądać akweny wodne z charakterystycznymi dla danego ekosystemu gatunkami roślin i zwierząt. Są to:

  1. Morze Czerwone
  2. Afryka Wschodnia
  3. Kanał Mozambicki
  4. Wybrzeże Szkieletów w Namibii
  5. Dżungla nad rzeką Kongo

Systematyzuje to nasze postrzeganie wodnego środowiska Czarnego Lądu w bardzo atrakcyjny sposób. Ogromne akweny umożliwiają podziwianie  bajecznie kolorowych mieszkańców rafy koralowej, odpowiednio zaprojektowane trasy dla turystów dają możliwość podglądania np. hipopotamów, w otoczeniu bogatej flory danego regiony kontynentu. Dodatkową atrakcją jest pokaz karmienia fantastycznie  nurkujących pingwinów oraz innych gatunków zwierząt. Punktem kulminacyjnym zwiedzania Afrykarium jest  przejście podwodnym tunelem. Nie ma w Polsce drugiego takiego magicznego miejsca. To naprawdę niesamowite wrażenie ,gdy nad głową przepływają nam np. rekiny ,czy ogromna płaszczka! Oczywiście oprócz niezapomnianych wrażeń, nie brakuje tu także komercji, można zakupić  przeróżne pamiątki i gadżety lub posilić się w restauracji, czy wypić kawę w kafejce.

Zwiedzanie Afrykarium zajęło nam 1.5h, nie spieszyliśmy się zbytnio. Przyznaję, że długo staliśmy przy akwariach z rybami raf koralowych oraz w podwodnym tunelu. Cena wejścia na teren Zoo nie należy do najniższych, ale wizyta w Afrykarium zrekompensowała nam ból przy kasie. Chciałabym tam jeszcze kiedyś wrócić ,gdy moje wnuczki podrosną na tyle, żeby właściwie odebrać to niezwykłe miejsce.

Komentarze

2017-06-15 21:31:37

[cytuj autor='Joanna']Daleko to ode mnie i ciągle czekam aż Dziecię trochę podrośnie zanim zdecyduję się na tak długą podróż. Ale Starszak coraz częściej przebąkuje coś o Wrocławiu. Myślę, że ta wyprawa coraz bliżej. A jak już trafimy do Wrocławia to Afrykarium będzie pierwszym punktem zwiedzania.[/cytuj]

Myślę,że naprawdę warto obrać ten kierunek na wakacyjną wyprawę z dziećmi:-)

 

2017-06-15 21:30:41

[cytuj autor='Maciej A']Jutro się wybierampowrót po latach do Wrocławiaafrykarium to będzie nowość, Lenka już zwierzątka zaczęła wymieniać...no będzie się działo :-) [/cytuj]

Myślę,że będziecie zadowoleni z rodzinnej wyprawy :-) Bedę czekać na twoją relację.

 

2017-06-14 23:51:34

Jutro się wybieram

powrót po latach do Wrocławia

afrykarium to będzie nowość, Lenka już zwierzątka zaczęła wymieniać...

no będzie się działo :-)

 

2017-06-13 13:26:32

Daleko to ode mnie i ciągle czekam aż Dziecię trochę podrośnie zanim zdecyduję się na tak długą podróż. Ale Starszak coraz częściej przebąkuje coś o Wrocławiu. Myślę, że ta wyprawa coraz bliżej. A jak już trafimy do Wrocławia to Afrykarium będzie pierwszym punktem zwiedzania.

2017-06-13 10:36:58

Zamku Świny również nie zwiedziłam Marianie. Zatrzymaliśmy się tam jedynie po drodze do Wrocławia,dla zobienia fotki, bo tak malowniczo prezentowały się te zamkowe ruiny wśród zieleni na wzgórzu. Może kiedys to nadrobimy. Nie sposób zobaczyć wszystko:-)

Edytowano: 2017-06-13 10:37:11

2017-06-12 21:19:15

Cieszę się że i Tobie udało się zobaczyć słynne afrykarium. Ruiny zamku Świny jeszcze nie zwiedziłem.Ciągle  za mało czasu.

2017-06-12 20:55:14

Ja tam będę w sierpniu.

2017-06-12 20:20:12

Pięknie, ja też pamiętam Państwa Gucwińskich i zoo :) Afrykarium i Zoo zwiedzaliśmy chyba z 2 lata temu, miejsca ciekawe, Afrykarium to więcej niż ciekawe :)

2017-06-12 14:21:22

Będę tam już w przyszłym miesiącu:) Tunel robi niesamowite wrażenie!

2017-06-12 13:46:06

Dotarłaś Danusiu do wyjątkowego miejsca , które już od jakiegos czasu jest w moich krajtroterskich planach. Niestety znam je tylko z netu. Prezentuje się wspaniale, niektóre foty przypominają mi Oceanarium w Gdyni a inne Palmiarnię w Gliwicach. Natomiast szklany tunel sam w sobie wielka atrakcja ...a w nim krajtroterka Danusia :) Wszystkie fotki super ! 

  Dobrze, że wspomniałaś o p. Gucwińskich. Doskonale pamiętam ich program "Z kamerą wsród zwierząt "

pozdrawiam :)

Newsletter
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2017
Znajdziesz nas na: