Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kazimierz Dolny

2009-01-29 - 2009-01-30
2009-01-29 01:31:55
Avatar użytkownika
MM Krajtroter 4080 kilometrów

Kazimierz Dolny- miasto marzycieli i artystów.

Poznawałam to miasto powoli i w pokorze. Najpierw czytałam artykuły w gazetach i przewodnikach, potem z coraz większym zachwytem relacje licznych odwiedzających znalezione w necie. Jednak wciąż było mi do niego nie po drodze. Kiedy pewnego dnia nadarzyła mi się sposobność wyjazdu do Kazimierza nie wahałam się ani chwili. „Tak! Jadę” – prawie wykrzyczałam do słuchawki telefonu gdy zadzwonił szwagier.
Tydzień później spędziłam w tym mieście dwa, zaledwie dwa urocze dni. To zbyt krótki czas aby nasycić się niepowtarzalnym klimatem miasta ale wystarczająco dużo aby się w nim zakochać. O dziwo, trójka towarzyszących nam dzieci podzielała nasze uczucia. Mnie oczarowała w pierwszej kolejności niepowtarzalna atmosfera miasta a dopiero później jego zabytki. Najchętniej przesiedziałabym całe dopołudnie na rynku pijąc kawę obok odlanej w brązie figurki psa albo obok drewnianej figurki Baby Jagi. Na taki luksus nie mieliśmy jednak czasu, dlatego zamiast tego namówiłam resztę naszego towarzystwa na nieśpieszny spacer pierzejami rynku, pełnymi uroczych zabudowań otoczonych zadbanymi ogródkami z bajecznie kolorowymi malwami. Zebrałam nawet ich nasiona i część wysiałam w swoim ogrodzie. Zakwitły po dwóch latach i są pięknym wspomnieniem tamtych chwil.
Na Rynku warto więcej uwagi poświęcić Kamienicy Celejowskiej oraz Kamienicy pod św. Mikołajem i Krzysztofem a także Kościół Farny. Szczególnego uroku nabiera Rynek nocą, kiedy spowijają go pomarańczowe światła ulicznych latarni.
Dla dzieci niewątpliwą atrakcję stanowiły natomiast baszta i ruiny zamku. Z baszty rozpościerał się niesamowity widok na miasto i pętlę Wisły. Polecam także spacer tuż przed zachodem słońca na Górę Trzech Krzyży a potem wzdłuż rzeki i w porcie. Niezwykle malownicza jest ulica Krakowska. Dla mnie był to najpiękniejszy zakątek Kazimierza. Tam znajdował się też nasz pensjonat. Nigdzie tak dobrze nie smakowała mi poranna kawa jak tam, na tarasie sypialni z widokiem na Wisłę.
Opuszczałam miasto z uczuciem niedosytu i rozmarzenia oraz z przekonaniem, że na pewno tam wrócę, ale na dłużej.
Góra Trzech Krzyży Widok z baszty na ruiny zamku i miasto Rynek, na wprost kościół farny Kamienica pod św. Mikołajem i Krzysztofem schody wiodące do baszty i zamku Widok z baszty na ruiny zamku i miasto wejście do baszty Zamek Ruiny zamku z widokiem na basztę
Avatar użytkownika
MM Krajtroter 4080 kilometrów

Komentarze

funsail Domator 9 kilometrów
2009-04-06 15:19:00
Zapraszamy na imprezy w Kazimierz Dolny, Janowiec i na terenie Roztocza z FunSail!

Jeśli szukasz mocnych wrażeń zapraszamy Cię na imprezy organizowane przez naszą firmę.
Zajmujemy się organizacja imprez m.in. w Nałęczowie, Kazimierzu Dolnym, Janowcu i na terenie Roztocza.
W naszej ofercie znajdziesz imprezy off road 4x4 z wykorzystaniem samochodów Land Rover, quady oraz integracyjną grę Paintball.
Profesjonalni instruktorzy, podczas szkoleń, zaszczepią w Tobie nową, wyjątkową pasję. Zdobędziesz umiejętności oraz kwalifikacje pozwalające na bezpieczne i przyjemne uczestnictwo w imprezach typu: offroad 4x4, paintball oraz quady.
Nasze specjalistyczne auta terenowe 4x4, testowane w najcięższych warunkach podczas m.in. afrykańskiego safari, są idealne do przemierzania nieprzystępnych terenów - to gwarancja niezawodności i zadowolenia!
Jeśli jesteś miłośnikiem aktywnego wypoczynku na łonie natury, nasza oferta offroad 'owa na pewno spełni twoje oczekiwania!
szczegóły na naszej stronce; www.funsail.pl
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020