Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Bystrzyca Kłodzka Baszta Kłodzka, Anna Piernikarczyk

Serce Kotliny Kłodzkiej - Bystrzyca, Kłodzko i Żelazno

2017-05-27
2017-06-02 10:50:30
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125895 kilometrów

Sobotę podczas naszej wyprawy do Kotliny Kłodzkiej spędziliśmy w jej sercu czyli w Kłodzku i okolicznych miejscowościach. Miasta piękne, a widoki z trasy jeszcze piękniejsze. Wiedziałam, że Kotlina jest super, ale znów na nowo odkryłam to miejsce, gdzie już z auta można się zachwycić wszystkim dookoła.



Bystrzyca Kłodzka

Bystrzyca Kłodzka - Wieża Kłodzka
Bystrzyca Kłodzka - Wieża Kłodzka


Najbliżej z Hotelu mieliśmy do Bystrzycy Kłodzkiej. To Miasto Królewskie, jak się chwalą na tablicach. Wiekowy ośrodek z dobrze zachowanymi obwarowaniami, niedawno odremontowanymi i częściowo udostępnionymi do zwiedzania. Jak się jedzie od strony Długopola, mury robią naprawdę imponujące wrażenie. I Rynek też ładny, Ratusz, kamieniczki, okazała Kolumna Św. Trójcy, Mały Rynek w pręgierzem... wszystko jest, a jednak to już druga nasza wizyta tutaj i ponownie mamy wrażenie, że miejsce jest ospałe i trochę zapomniane. Szkoda wielka, przydało by się więcej promocji, bo z turystami to wszystko sprawiało by wrażenie atrakcyjniejsze. Nie mówię tu o tłumach, bo nikt ich nie lubi, ale to trochę jak z restauracją, czasem lepiej trochę poczekać na obiad wśród ludzi niż dostać szybko, bo nikogo nie ma, no bo niby dlaczego tych ludzi nie ma? Przypomina mi to Brzeg z zamkiem cudnym, gdzie wszystko jest na miejscu, nawet zadbane, a turystów brak... Trochę więcej życia i Bystrzyca będzie super perełką 🙂

 Żelazno

Ratusz w Bystrzycy
Rynek w Bystrzycy

To malutka miejscowość na trasie. Zanim jeszcze do niej dojedziemy, na górze Wapniarka odwiedzić można wieżę widokową, drewnianą. My ją widzieliśmy tylko z daleka. Spod wieży widać też wieżę rycerską w Żelaźnie, fajny zabytek, a dalej to już Pałac w Żelaźnie - piękny barokowy obiekt, w którym można zjeść, spędzić noc, ale też zwyczajnie zwiedzić wnętrza.



Kłodzko

Kto był w Kotlinie Kłodzkiej, z pewnością odwiedził i Kłodzko - stolicę regionu. To również wspaniałe, zabytkowe miasto, nad którym góruje Twierdza Kłodzko - potężny kompleks turystyczny. Również i pod Starówką jest gratka dla turystów - miejska podziemna trasa turystyczna. Na Rynku urzeka Ratusz, a kawałek dalej słynny Most Gotycki, który trochę przypomina ten z Pragi. Oczywiście praski Most Karola jest znacznie dłuższy. Okolica mostu w Kłodzku jest ładnie zrewitalizowana, można tu usiąść, odpocząć, albo pospacerować po bulwarach. Kto chce więcej czasu spędzić w Kłodzku, może odwiedzić ciekawe, stare kościoły - franciszkański koło mostu i kościół Wniebowzięcia NMP.

Brama Wodna Baszta Rycerska i Muzeum Filumenistyczne Pręgież w Bystrzycy na Małym Rynku Mury Bystrzycy Wieża widokowa na Wapniarce koło Żelazna Pałac w Żelaźnie Pałac Żelazno Miniatur wieży rycerskiej pod pałacem Wieża Rycerska w Żelaźnie Kłodzko - Muzeum Twierdza Kłodzko Ratusz w Kłodzku Rynek w Kłodzku Most w Kłodzku Gotycki Most
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125895 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125895 kilometrów
2017-06-05 09:02:46

Danusiu, Bystrzycę będziesz miała po drodze za każdym razem przy dojeździe do Długopola :) To 7 km wcześniej i warto zajrzeć :) Ładnie zrewitalizowane Miasto Królewskie, choć tak jak piszę, nieco senne. Możę dzięki nam wszystkim sie to trochę zmieni :)

Edytowano: 2017-06-05 09:03:19

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
2017-06-04 10:38:01

Fajne miasteczko. Może i ja tam w tym roku zawędruję?

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125895 kilometrów
2017-06-02 21:24:13

Lądek ma piękny Rynek, tym razem nie byliśmy, ale kilka lat temu byliśmy i spodobał mi się. Ja chciałabym zobaczyć to i to hehe

Mokunko, tak w Kotlinie można być z 5 razy i jest co zwiedzać, w podziemiach nie byliśmy bo było już późne popołudnie, bo zostawiliśmy ją sobie na koniec soboty tak nietypowo, bo blisko :) Zresztą na tej wycieczce już sporo podziemi widzieliśmy :)

Marianie, w ogóle Kłodzka nie mieliśmy w planach, tak po drodze wstąpiliśmy, bo szkoda nie wstąpić, to był tylko spacerek :)

Edytowano: 2017-06-02 21:25:29

Avatar użytkownika
Anja Krajtroter 14965 kilometrów
2017-06-02 20:01:29

[cytuj autor='mokunka']Widze, że podobnie jak ja lubicie wracać w Kotlinę klodzką. Bystrzyca jest niezwykle urokliwa, z potencjałem turystycznym. Fak nawet w sezonie nie ma tam tłumów. Ciekawa jestem- bo nic nie piszesz, czy udało Wam sie zwiedzić Podziemia w Bystrzycy i Muzeum Filumenistyczne? pozdrawiam  :)  zerknij proszę  Aniu na priv, mam problem z wgraniem wycieczki po zmianie na nową wrsję PSz...[/cytuj]

Sympatycznie mi się ogląda te ostatnie wycieczki bo w zasadzie większośc tych miejsc mam w planach urlopowych już niedługo.

Warto wybierać się do Bystrzycy dla samego tylko Muzeum Filumenistycznego? W moich planach Bystrzyca rywalizuje z Lądkiem-Zdrój:) Trochę się obawiam czy dam radę wszystko zrealizować co zaplanowałam i jednocześnie zostawić trochę czasu na słodkie nicnierobienie w Kudowej i Polanicy...i tak się zastanawiam gdyby mi przyszło jednak z czegoś zreazygnowac to co wybrać:) 

 

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
2017-06-02 19:29:37

Widze, że podobnie jak ja lubicie wracać w Kotlinę klodzką. Bystrzyca jest niezwykle urokliwa, z potencjałem turystycznym. Fak nawet w sezonie nie ma tam tłumów. Ciekawa jestem- bo nic nie piszesz, czy udało Wam sie zwiedzić Podziemia w Bystrzycy i Muzeum Filumenistyczne? 

pozdrawiam  :)  zerknij proszę  Aniu na priv, mam problem z wgraniem wycieczki po zmianie na nową wrsję PSz...

marian.koziel@o2.pl
2017-06-02 19:12:55

Ciekawe miejsca w Kotlinie Kłodzkiej zwiedziliście.Miejsca mi znane .Nie widze fotek z twierdzy w Kłodzku i jestem ciekaw czy mieliście ją w planach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020