Trójstyk granic –Porajów, Hradek, Zittau, Danusia

Trójstyk granic –Porajów, Hradek, Zittau

2016-09-09
2017-05-09 11:21:23
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów

Dwa lata temu odwiedziliśmy trójstyk granic Polski, Litwy i Rosji . W 2016 pojechaliśmy po przekątnej Polski na trójstyk granic Polski, Czech i Niemiec.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Jelenia Góra > Bogatynia > Porajów

Muszę przyznać, ,że szukając trójstyku od strony Polski można mieć problemy z odnalezieniem tego miejsca. Nie ma tam praktycznie żadnych naprowadzeń. Dziwne to, bo trójstyk jest zadbany i dobrze oznakowany od strony czeskiej i niemieckiej. Parking, znajdujący się po stronie czeskiej, jest bezpłatny.Trójstyk granic Polski, Czech i Niemiec znajduje się pomiędzy miejscowościami Porajów, Hradek nad Nysą i Zittau. Punkt graniczny po stronie czeskiej i polskiej wyznacza kamienny obelisk, a od strony niemieckiej krzyż. Na wietrze powiewają dumnie flagi graniczących ze sobą państw. Można spokojnie pospacerować wokół tego miejsca po asfaltowych alejkach, na których zwłaszcza od strony czeskiej nie brakuje także rolkowców i rowerzystów. Są tam także ławeczki i miejsce na ognisko. To ciekawe miejsce jest dobrze opisane na tablicach poglądowych. Zabawiliśmy tam dłuższą chwilę, pogoda sprzyjała spacerowaniu.

Trójstyk granic –Porajów, Hradek, Zittau
Trójstyk granic –Porajów, Hradek, Zittau

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się jeszcze na chwilę w punkcie widokowym na kopalnię Turów. Miejsce to odkryliśmy przypadkiem, zauważyliśmy je jadąc wcześniej z Bogatyni w stronę Sieniawki drogą numer 354. Punkt nie jest oznakowany jednak widoczność z tego miejsca jest naprawdę dobra. Ogrom kopalnianego wyrobiska i potężne maszyny robią wielkie wrażenie. Warto się tam zatrzymać ,by rzucić okiem na kopalnię. Okazuje się, że dobrze jest bacznie rozglądać się dokoła podczas samochodowych wycieczek, bo atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca można odnaleźć także zupełnie przypadkowo.

Trójstyk granic –Porajów, Hradek, Zittau Trójstyk granic –Porajów, Hradek, Zittau Trójstyk granic –Porajów, Hradek, Zittau Trójstyk granic –Porajów, Hradek, Zittau Trójstyk granic –Porajów, Hradek, Zittau Trójstyk granic –Porajów, Hradek, Zittau Trójstyk granic –Porajów, Hradek, Zittau Trójstyk granic –Porajów, Hradek, Zittau Trójstyk granic –Porajów, Hradek, Zittau Trójstyk granic –Porajów, Hradek, Zittau Trójstyk granic –Porajów, Hradek, Zittau Trójstyk granic –Porajów, Hradek, Zittau Trójstyk granic –Porajów, Hradek, Zittau Trójstyk granic –Porajów, Hradek, Zittau Trójstyk granic –Porajów, Hradek, Zittau Trójstyk granic –Porajów, Hradek, Zittau Trójstyk granic –Porajów, Hradek, Zittau Kopalnia Turów Kopalnia Turów Kopalnia Turów Kopalnia Turów Kopalnia Turów Kopalnia Turów Kopalnia Turów
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
2017-05-09 21:08:35

[cytuj autor='Piernikarczyk Anna']Super, że kolejny Trójstyk zdobyty! 🙂 W Polsce często się to zdarza, że trudno gdzies trafić, nieraz nas to denerwuje, bo albo wcale znaków nie ma, albo są i naglę się kończą i nie wiadomo, co dalej, na szczęście istnieją GPS-y 🙂 [/cytuj]

Super , że udało Wam się zdobyć kolejny Trójstyk granic. Natomiast to jak prowadzą nawigacje albo jak dezinformują , to można być opowiadać i opowiadać !

pozdrawiam 🙂

Ostatnio edytowany: 2017-05-09 21:10

Avatar użytkownika
Anja Krajtroter 15945 kilometrów
2017-05-09 19:35:09

[cytuj autor=' Danusia']W Polsce jest 6 trójstyków granic. Podobno nie wszystkie są dostępne dla turystów ( np. Polska-Litwa,Biaoruś). Fajnie byłoby zaliczyć je wszystkie:-) [/cytuj]

Ciekawy pomysł🙂

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
2017-05-09 19:11:47

W Polsce jest 6 trójstyków granic. Podobno nie wszystkie są dostępne dla turystów ( np. Polska-Litwa,Biaoruś). Fajnie byłoby zaliczyć je wszystkie:-)

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 47352 kilometrów
2017-05-09 12:29:46

Brawo Danusia.Kolejny trójstyk zdobyty.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145583 kilometrów
2017-05-09 11:27:48

Super, że kolejny Trójstyk zdobyty! 🙂 W Polsce często się to zdarza, że trudno gdzies trafić, nieraz nas to denerwuje, bo albo wcale znaków nie ma, albo są i naglę się kończą i nie wiadomo, co dalej, na szczęście istnieją GPS-y 🙂

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021