Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, EmiZtg

Lubomir

2016-06-04
2017-04-13 14:43:37
Avatar użytkownika
EmiZtg Krajtroter 18484 kilometrów

12 szczyt do Korony Gór Polski

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Kudłacze > Myślenice > Borzęta

Spacer na najwyższy szczyt Beskidu Makowskiego. Trasę polecam szczególnie rodzinom z dziećmi, można wyjechać samochodem bardzo wysoko, prawie do samego schroniska, a cały szlak ma ok. 10 km i raptem 400 metrów przewyższenia. Droga jest łagodna, wiedzie głównie przez las, są punkty widokowe, ławeczki, można usiąść, popatrzeć na widoki...Można sobie też wejść na szczyt leżący obok szlaku, Łysinę (jest ścieżka, idzie się 5 minut), na którym poza tabliczką i kamiennym słupkiem z 1900 roku nie ma nic, no ale zawsze to kolejny szczyt na liście odhaczony 😉.

Na Lubomirze znajduje się obserwatorium astronomiczne, które można zwiedzać wraz z przewodnikiem. Nie pamiętam, ile to kosztuje, ale pewnie niewiele. My się nie skusiliśmy na zwiedzanie.

Na Kudłaczach schronisko bardzo klimatyczne, warto wstąpić, aczkolwiek jedzenia nie polecam. Można się nabawić problemów gastrycznych. Nas to niestety nie ominęło 😢.Ogólnie fajny spacer na słoneczny dzień, z dzieckiem, psem, na rowerze itp. 🙂

Avatar użytkownika
EmiZtg Krajtroter 18484 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020