Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, EmiZtg

Wrota Chałubińskiego po raz trzeci

2012-06-30
2017-04-10 21:56:16
Avatar użytkownika
EmiZtg Krajtroter 18483 kilometrów

Wejście w ramach akcji "Czyste Tatry", której Planeta Gór była patronem.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Wrota Chałubińskiego > Morskie Oko > Tatry

Po nocy spędzonej na taborze wyszliśmy we dwoje na krótki spacer do Morskiego Oka. Już o 8 rano w Moku był tłum. Podeszliśmy nad Czarny Staw i szybko wróciliśmy. Poczekaliśmy na resztę teamu - niektórzy pierwszy raz szli na tabor i trzeba było ich telefonicznie naprowadzać.Jak się wszyscy zebaraliśmy, to wzięłam na plecy nasz kosz na śmieci i poszliśmy sprzątać Tatry. Oprócz papierków ludzie wyrzucają w Tatrach butelki po wódce, litrowe słoiki z zawartością i bez, jak również różnego typu puszki. Nie rozumiem idei picia na Wrotach i ukrywania butelek pod kamieniami, ale może jestem dziwna...Po zejściu na dół skoczyliśmy na tabor, a wieczoriem poszliśmy do Moka na imprezę z resztą naszej ekipy. Wracaliśmy na tabor późno w nocy. Najpierw o mało co nie wleźliśmy w grubą sprężynę pod prądem, popularnego "misiojeba". To nie był taki elektryczny pastuch jak na pastwiskach, tylko coś, co musi się przebić przez futro i skórę wielkiego zwierza. Dobrze, że nas nie podprażyło 😉.

Na tabor szliśmy w 10 osób, strasznie głośno śpiewając. Była może 2. w nocy. Chcieliśmy odstraszyć potencjalne miśki. Nagle tuż przed skrętem na ścieżkę prowadzącą do obozowiska w ciemności zobaczyliśmy z 50 par świecących oczu na różnej wysokości. Ktoś wrzasnął, a wszyscy zbiliśmy się w ciasne stadko. W świetle czołówek zobaczyliśmy tylko czarne cienie. Wilki? Niedźwiedzie? Oczy stały i patrzyły na nas, a kilka z nich zaczęło się przybliżać. Byliśmy spanikowani. 10 dorosłych osób bardzo doświadczonych górsko i odważnych teraz trzęsło się ze strachu. W końcu zaczęliśmy fukać, pokrzykiwać, prychać, wymachiwać rękoma i oczy zaczęły się cofać. Szybko skręciliśmy na ścieżkę, a na niej było tego jeszcze więcej! W końcu było coś widać i ktoś powiedział, że to tylko łanie. Ponad 50 wielkich, groźnych łani z krwiożerczymi młodymi 😉

Avatar użytkownika
EmiZtg Krajtroter 18483 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125485 kilometrów
2017-04-11 09:20:27

Hehe strachu się najedliście, szczególnie za sprawą tych krwiożerczych młodych ;) Dobrze że tak się skończyło :)

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020