Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, EmiZtg

Kopa Kondracka w śniegu

2005-07-07
2017-04-09 14:39:11
Avatar użytkownika
EmiZtg Krajtroter 18484 kilometrów

Śnieg w lipcu to coś, czego kompletnie bym się nie spodziewała.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Zakopane > Tatry > Kuźnice > Kopa Kondracka

Przez kilka dni tatry były spowite chmurami, Giewont widoczny był tylko do połowy, a my nudziliśmy się na dole. Zbliżał się czas wyjazdu, więc trzeba było gdzieś wejść, pójść na jakąś wycieczkę. Bardzo liczyłam na szybką poprawę pogody i zupełnie nie przewidziałam tego, czym nas Taterki zaskoczą. Kiedy po kilku dniach chmury podniosły się i wyszło słońce okazało się, że szczyty są pokryte białym puchem. Na szczeście zawsze biorę ze sobą czapkę i rękawiczki 🙂.W warunkach śniegowych po Tatrach wtedy jeszcze nie chodziłam i to tak naprawdę był mój pierwszy raz. Zdecydowaliśmy na się na Kopę Kondracką i ewentualne pójście gdzieś dalej. Śnieg zaczynał się w połowie drogi na Przełęcz pod Kopą, oczywiście zagrożenia lawinowego nie było i mrozu też nie, więc żadne raki nie były potrzebne. Było nawet dość ciepło, na górę wyszłam tylko w polarze.

Śniegu było tak po kostki, ale szlak w stronę Małołączniaka nie był za bardzo przetarty i nikt tam nie szedł. Wszystcy wychodzili na Kopę, robili foty i schodzili. Poszliśmy więc żółtym szlakiem na Kondracką Przełęcz, a poem na dół niebieskim do Kuźnic. Giewont też nie wyglądał zbyt zachęcająco. To była krótka wycieczka, ale za to całkowicie nowe, ciekawe doświadczenie 🙂.

Avatar użytkownika
EmiZtg Krajtroter 18484 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020