Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, EmiZtg

Jałowiec, Mędralowa, Glinne

2012-06-23
2017-04-05 14:51:23
Avatar użytkownika
EmiZtg Krajtroter 18484 kilometrów

Trening przed VI Wyrypą Beskidzką, wiodący częścią jej trasy.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Przełęcz Przysłop > Schronisko Opaczne > Jałowiec > Mędralowa > Przełęcz Glinne

Dość długa, niemal trzydziestokilometrowa trasa. Wyruszyliśmy z Przełęczy Przysłop szlakiem żółtym w kierunku Jałowca. Zahaczyliśmy o prywatne schronisko Opaczne. Właściciel był bardzo miły, zjedliśmy domowej roboty szarlotkę. Wnętrze klimatyczne, czuliśmy się tam trochę jak w domu 🙂.Potem chcieliśmy wstąpić dor innego prywatnego schroniska "Zygmuntówka", ale spotkaliśmy się z bardzo niemiłym przyjęciem. Właściciel od progu wyskoczył do nas z tekstem "Po co tu przyszliście? Tu nic nie ma. Idźcie stąd". Ok. 10 lat wcześniej w podobny sposób potraktował znajomych, którzy szli z Babiej, po całym dniu torowania byli wyczerpani, a on próbował ich wyrzucić. Dodam, że było to w nocy. Ostatecznie noclegu udzielił, ale był problem nawet z wrzątkiem na herbatę. Schronisko udziela noclegu głównie grupom rekolekcyjnym, stąd moje zdziwienie dotyczące stopnia chamstwa i agresji właściciela w stosunku do gości.

Potem już na szczęście podobnych przygód nie było.

Podejście pod Magurkę wycisnęło z nas siódme poty 🙂. Między Magurką a Mędralową znaleźliśmy resztkę przebitego balonika z dołączoną karteczką. Balonik przyleciał aż z Bawarii, a wysłała go Lena z przedszkola w jakimś małym miasteczku. Na karteczce były napisane pozdrowienia i życzenia pomyślności 🙂. Czuliśmy się, jakbyśmy znaleźli list w butelce 🙂. Aż dziw, że balonik doleciał tak daleko 🙂.Potem zajrzeliśmy na zamknięte jeszcze Głuchaczki.

Odcinek od Mędralowej do Przełęczy Glinne jest długi i jest kilka ostrawych podejść. Wymęczyło nas to strasznie.Ogólnie trasa jest bardzo urozmaicona. Cały czas towarzyszy nam widok Na Babią.

Problemem była logistyka. W trójkę jechaliśmy na dwa auta, jedno zostało na Przysłopie, drugie na Glinnem. Logistyka więc była trochę skomplikowana, ale samą trasę bardzo polecam 🙂.

Avatar użytkownika
EmiZtg Krajtroter 18484 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020