Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, EmiZtg

Babia Góra i Mała Babia

2007-07-29
2017-03-25 23:28:49
Avatar użytkownika
EmiZtg Krajtroter 18484 kilometrów

Babia przez Perć Akademików

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Beskid Żywiecki > Babia Góra > Markowe Szczawiny > Mała Babia Góra

W lipcu 2007 postanowiłam zdobyć Babią. Pojechałam razem z ojcem i znajomym. Podeszliśmy niebieskim szlakiem z Krowiarek, łatwym i prostym szlakiem. Po śniadaniu na Markowych wyruszyliśmy zdobywać Perć. Po moich tatrzańskich wędrówkach te kilka klamer i łańcuch nie były problemem. Dobrze jednak, że je tam zamontowano. Bardzo ułatwiały wejście. Byłam ciekawa, jak tam na Perci będzie. Z Tatr znałam już Orlą, więc pomyślałam, że może jakaś ekspozycja, albo trudności, a tu nic. Perć rzeczywiście akademicka, dla uczniaków 😉, nie dla orłów 😉.Dzień był słoneczny, więc widoki były ładne. Na szczycie zabawiliśmy dłużej na drugie śniadanko, a następnie weszliśmy jeszcze na Małą Babią. Potem szybkie zejście Broną (bardzo nie lubię tej przełęczy, w zimie tworzy się tam wyślizgana rynna i raz miałam nieprzyjemność w niej przyglebić) i niebieskim do auta. Miła, rodzinna pętelka 🙂.

Avatar użytkownika
EmiZtg Krajtroter 18484 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19194 kilometrów
2017-03-29 17:55:46

Królowa Beskidów, niezapomniane widoki na Tatry, wschód i zachód słońca zjawiskowy. Zdecydowanie Babia do zobaczenia dla każdego miłośnika gór

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020