8.04.2010r. Suzhou - 6,2 mln mieszkańców prowincja Szanghaju - zabudowania, Tadeusz Walkowicz

Chiny - 2010 r. cz. II

2010-05-08 - 2010-05-16
2017-03-25 15:24:05
Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68131 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Hong kong

Cdn. Chiny8.05.2010 Szanghaj – Suzhou - Szanghaj

Suzhou - poranek na ulicach
Suzhou - poranek na ulicach

Wycieczka do Suzhou / 6,2 mln. ludności / - miasta założonego w V wieku p.n.e. jednego z najstarszych miast w dorzeczu rzeki Jangcy. Suzhou - zwane Wenecją Wschodu - z siecią 24 kanałów, ogroda­mi ukrytymi na tyłach budynków i w malowniczych wąskich zaułkach, szcze­gólnie pięknie wygląda otulone mgłą. Miejscowe władze czynią wszystko, by za­chować stylową architekturę miasta. Woda sączy się pomiędzy skałkami, kanały i mostki łączą matę wysep­ki, ścieżki wiją się pomiędzy fontannami i oczkami wodnymi pośród starannie do­branych roślin. Przepiękny Wangshi Yuan - Ogród Mistrza Sieci powstał w 1149 r. w czasach Południowej Dynastii Song. Słynny z peonii kwitnących na wiosnę, w centralnym punkcie ma staw, wokół którego biegną ścieżki i skupiają się pawilony. Wieczo­rami odbywają się tu spektakle opery pekińskiej. Pracownia Mistrza zwana Dianchun Yi - Wiosenne Ustronie króluje na dziedzińcu wewnętrznego ogrodu. Zwiedzamy Muzeum Jedwabiu oraz Instytut Hafciarstwa - centrum jednej z czterech głównych szkół haftu w Chinach. Powrót do Szanghaju – udajemy się na zakupy na słynny targ Nanjin Lu. Nocleg w Szanghaju.

9.05.2010 Szanghaj - Guilin

Suzhou - zwiedzamy Ogród Mistrza Sieci z 1149r
 Suzhou - zwiedzamy Ogród Mistrza Sieci - skały, pawilon i rośliny
Suzhou - zwiedzamy Ogród Mistrza Sieci


W godzinach porannych transfer na lotnisko i wylot do Guilin, które jest jednym z najbardziej malowniczych i zielonych miast Chin. Guilin / 5 mln. ludności / - miasto w południowych Chinach, w regionie autonomicznym Kuangsi, u podnóża Gór Południowochińskich, przy linii kolejowej Pekin - Nanning. Guilin jest jednym z najbardziej malowniczych i zielonych miast Chin. Wielu uważa je za najpiękniejsze miasto świata. Swój urok nie tylko miasto Guilin, ale również rozległa okolica wokół miasta zawdzięcza wapiennym wzniesieniom oraz pagórkom o fantastycznych kształtach. Warto odwiedzić również jeden z najlepiej utrzymanych parków - Park Siedmiu Gwiazd, z ogromną jaskinią o księżycowym krajobrazie przystosowaną do zwiedzania przez turystów czy Jaskinię Trzcinowego Fletu - wielką jaskinię z mnóstwem atrakcji w stylu współczesnym. Nazwana tak z powodu trzciny rosnącej kiedyś u wejścia do jaskini, wykorzystywanej do wyrobu fletów. Betonowe schody prowadzą do wnętrza góry na 250 - metrową iluminowaną trasę. Zadziwiający szlak prowadzi obok licznych stalaktytów i stalagmitów, o kształtach przypominających pagody, grzyby, lwy, wodospady i lodowe kandelabry. Najważniejszą częścią jest imponują Kryształowy Pałac Smoczego Króla, który mieści podobno tysiąc osób. Gdziekolwiek spojrzeć, widać pobudzające wyobraźnię dziwaczne formacje skalne. Na samym końcu czeka urokliwe podziemne jezioro - skały skąpane w miękkim świetle odbijają się w tafli. Nocleg w Guilin.

10.05.2010 Guilin - Yangshuo

 Suzhou - zwiedzamy Ogród Mistrza Sieci - skały
Suzhou - zwiedzamy Ogród Mistrza Sieci - skały


Po śniadaniu przejazd na przystań Zhujiang i rejs po rzece Li. Wycieczka statkiem z Guilin do Yangshuo po spokojnych wodach Li Jiang to najpopularniejszy sposób podziwiania krajobrazu, bo dopiero poza Guilin wzgórza roztaczają swoje prawdziwe wdzięki. Trasa rejsu prowadzi przez krasową krainę z fascynującymi iglicami górującymi i nad płaskim terenem, najciekawsze z nich to: Oczekujący Mąż, Magiczny Pędzelek do Pisania, Wszechmocny Lew Ujeżdżający Karpia, Góra Rękawiczki czy Wielbłąd Przechodzący przez Rzekę. Przybycie do Yangshuo. Yangshuo - małe miasteczko położone w obrębie półkola stromych wzgórz im zachodnim brzegu Li Jiang. Krajobraz wokół jest zdumiewający i zdecydowanie przewyższa urodą samo Guilin - to zresztą z okolic Yangshuo pochodzi większość zdjęć w folderach reklamujących skalne formacje regionu. Rybakom, wyruszającym na bambusowych tratwach na wieczorny potów towarzyszą często kormorany. Ptaki nurkują za zwabionymi światłem rybami, a zręczni rybacy chwytają je i odbierają zdobycz. Ładne widoki można podziwiać z usytuowanego na szczycie wzgórza pawilonu w parku miejskim, z portu oraz mostu i południe od miasta. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Yangshuo.

11.05.2010 Yangshuo – Guilin - Kanton

 Suzhou - zwiedzamy Ogród Mistrza Sieci - woda
Suzhou - zwiedzamy Ogród Mistrza Sieci - woda

Po śniadaniu czas wolny, który można będzie poświęcić na zwiedzanie pięknych plenerów Yangshuo. Po południu powrót do Guilin, wieczorem przejazd nocnym pociągiem do Kantonu / 1000km/.

12.05.2010 Kanton

 Suzhou - zwiedzamy Ogród Mistrza Sieci
Jedziemy do fabryki jedwabników
 Wejście do baru piwnego

Przyjazd do Kantonu / 10,1 mln. ludności /, zwiedzanie miasta, między innymi: Mauzoleum Sun Jat-sena, uznawanego za "ojca współczesnych Chin", Świątyni Sześciu Banianów, Zwiedzanie Świątyni Rodziny Chen, która składa się z zespołu XIX-wiecznych budynków wzniesionych w tradycyjnym stylu, ufundowanej przez członków rodziny Chen. Świątynia Rodzi­ny Chen jest usytuowana na północ od Zhongshan Qi Lu. Budowla z 1894 r. ma sześć dziedzińców i klasyczny plan. Ozdobę stanowią fryzy, z których największy (28 m) przedstawia sceny z Dziejów Trzech Królestw, z tysiącem powyginanych figur na tle udekorowanych domów, bram i pagód. W świątyni mieści się gigantyczny ołtarz ozdobiony złotymi liśćmi oraz drewnianymi, ceglanymi i kamiennymi fryzami. Nocleg w Kantonie.

13.05.2010 Kanton - Makao

Selekcja kokonów - pojedynczych od podwójnych
Selekcja kokonów - pojedynczych od podwójnych

Po śniadaniu, przejazd do Makao / 540 tys. Ludności / zwanego również "Wschodnim Monte Carlo". Zwiedzanie Makao zaczęliśmy od kościoła św. Pawła. Plac Largo do Senado Sąuare szczyci się budynkiem Leal Senado - Lojalny Senat, uważanym za najciekawszy przykład architek­tury portugalskiej w regionie. Fasadę ukończono w 1876 r. Od głównej drogi, Avenida de Almeida Ribero, plac ciągnie się do Sao Domingos - kościół św. Dominika. Świątynia, z wyraźną domieszką orientalnego stylu, należy do najstarszych w Makao. Przy kościele działa interesujące muzeum poświęcone chrześcijańskiej sztuce sakralnej. Obowiązkowym punktem zwiedzania Makao jest też świątynia A-Ma u stóp Barra Hill, przy wejściu do wewnętrznego portu. To najstarsze miejsce kultu w okolicy pochodzi z okresu dynastii Ming, choć pierwszą świątynię w tym miejscu, poświęconą Tin Mao - patronce rybaków, wznieśli przypuszczalnie rybacy z Fidżi. Barwny kamienny relief w świątyni uważa się za wizerunek dżonki, która przeniosła boginię A-Ma (Tin Mao w Hongkongu) przez targane tajfuna­mi morza do Makao, skąd wstąpiła do nieba. Słynne kasyna mieszczą się w kilku hotelach, ale nie tylko. Jedno z nich ulokowało się na barce przycumowanej na stale do nabrzeża w porcie. W tych miejscach kultu pieniądza można uprawiać każdy rodzaj hazardu, a automaty do gier są nazywane przez miejscowych „głodnymi tygrysami". Podatki z kasyn to szeroki strumień gotówki płynącej prosto do skarbca Makao. Wizyta w największym kasynie na świecie – Wenecja. Kolacja w kasynie Miasto snów. Nocleg w Makao.

14.05.2010 Makao - Hong Kong

 Selekcja kokonów - pojedyncze czyli jedna ćma w środku
Selekcja kokonów - pojedyncze czyli jedna ćma w środku

Po śniadaniu, rejs do Hongkongu / 7 mln. ludności /. Wyspa Hongkong, Koulun i Nowe Terytoria, odebrane Chinom w czasie utraty ich potęgi za panowania dynastii Qing, powróciły w objęcia smoka w 1997 r. Największa atrakcja turystyczna Hongkongu, jednocześnie ekskluzywna dzielni­ca mieszkalna, to Wzgórze Wiktorii. Od 1888 r. na szczyt moż­na wyjechać kolejką Peak Tramway wśród porastającego wzgó­rze gąszczu bananowców. Najlepiej zwiedzić wzgórze, spacerując wzdłuż Lugard Rd, która zaczyna się tuż przy górnej stacji kolei, na wysokości 400 m n.p.m. Ze szczytu rozciąga się niewiarygodna panorama, przy dobrej widoczności sięga­jąca aż do Makao. Zwiedzanie rybackiej wioski Aberdeen. Aberdeen, o własnym, niepowtarzalnym klimacie, słynie głównie z ruchliwego portu, w którym zawsze roi się od kutrów rybackich, łodzi mieszkalnych, dżonek i małych płaskodennych łodzi wiosłowych. Wejście do portu zamykają trzy duże, kolorowo oświetlone pływające restauracje. Wizyta na plaży. W Stanley znajdowała się naj­większa rdzenna osada w Hongkongu, kiedy w 1841 r. przypłynęli tu Brytyjczycy. Teraz miejscowy targ przyciąga tłumy w poszukiwaniu pamiątek i tanich ciuszków. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu Panda w Hong Kongu.

15.05.2010 Hong Kong

Moczenie kokonów i odwijanie nici - 1500m
Moczenie kokonów i odwijanie nici - 1500m
10 kokonów rozciąga się do wilkości 2 x 2 m

Po śniadaniu, czas wolny - zakupy. Po południu zwiedzamy nabrzeże, transfer na lotnisko i przelot do Warszawy przez Amsterdam.

Przed wjściem ze sklepu
Przed wjściem ze sklepu

Wycieczka z Orient Travel:

- 7 samolotów,
- prom,
- statek,
- bus.

Wejście do Instytutu Hafciarstwa
Wejście do Instytutu Hafciarstwa

Cena : 15113 zł.

9.05.2010r. .Ulice Guilin
Po lunchu w parku
Wapienne wzniesienia w Guilin

Pozdrawiam Tadek

Muzeum wianiarstwa
Muzeum wianiarstwa

Polecam moje podróże po świecie na portalu polskie szlaki:

Wspomnienia:

Park Siedmiu Gwiazd
Park Siedmiu Gwiazd

2008r - Peru,

2009r - Nepal i Bhutan,

Park Siedmiu Gwiazd
 Skała Słonia i ja
Kormorany używane do łowienia ryb

2010r. - Chiny cz.1.

następna wycieczka to:

Kormorany używane do łowienia ryb
Kormorany używane do łowienia ryb

2011r – Indonezja cz. I

Zwiedzamy Jaskinie Trzcinowego Fletu - modlitwy na wstążkach Zwiedzamy Jaskinie Trzcinowego Fletu - modlitwy na wstążkach Zwiedzamy Jaskinie Trzcinowego Fletu - modlitwy na wstążkach Zwiedzamy Jaskinie Trzcinowego Fletu - modlitwy na wstążkach Zwiedzamy Jaskinie Trzcinowego Fletu - modlitwy na wstążkach Zwiedzamy Jaskinie Trzcinowego Fletu - modlitwy na wstążkach Zwiedzamy Jaskinie Trzcinowego Fletu - modlitwy na wstążkach Wieczorem w parku . Pagoda Srebrna i Złota na jeziorze Guilin - wieczorem Guilin - wieczorem Guilin - wieczorem wodospad Guilin - wieczorem 10.04.2010r. Widok z hotelu Poranek w Guilin Poranek w Guilin Poranek w Guilin Wieczorny połów ryb z kormoranami Wieczorny połów ryb z kormoranami Wieczorny połów ryb z kormoranami Wieczorny połów ryb z kormoranami - kormoran na pędle na szyji by nie zjazd złowionych rybek 11.04.2010r. Spacer na górę w centrum Yangshuo Widok Yangshuo z góry Widok Yangshuo z góry Widok Yangshuo z góry Widok Yangshuo z góry Widok Yangshuo z góry Widok Yangshuo z góry Pokaz ćwiczeń w parku Nauka tańca w parku Targ w Yangshuo - żaby Targ w Yangshuo - ryby Targ w Yangshuo - papryki Targ w Yangshuo - grzyby Krajobraz wiejski Krajobraz wiejski - rolnik na polu ryżowym Chińska wioska Chińska wioska Chińska wioska Chińska wioska Plantacja herbaty w Instytucie Plantacja herbaty Plantacja herbaty Plantacja herbaty - proces obróbki liści Plantacja herbaty - proces obróbki liści - to były jej ręce Proces parzenia herbaty Pola herbaciane 12.04.20120r. Ulice Kantonu - 10,1 mln. ludności Świątynia Sześciu Banianów - Budda Świątynia Sześciu Banianów - dzidzińce między pawilonami Świątynia Sześciu Banianów - pagoda Świątynia Sześciu Banianów - mnisi udający sie do świątyni Świątynia Sześciu Banianów - mniszki udające się do świątyni Świątynia Sześciu Banianów - figury w następnym pawilonie Świątynia Sześciu Banianów - modlitwy - 30000 juanów Świątynia Rodziny Chen Świątynia Rodziny Chen - zdobienia dachów i ścian Świątynia Rodziny Chen - zdobienia dachów i ścian Świątynia Rodziny Chen - zdobienia dachów i ścian Świątynia Rodziny Chen - zdobienia dachów i ścian Świątynia Rodziny Chen - zdobienia dachów i ścian Świątynia Rodziny Chen - porcelanowe figurki Świątynia Rodziny Chen - wyroby z kości słoniowej Świątynia Rodziny Chen - wyroby z kości słoniowej Witraże Ulice Kantonu Ulice Kantonu Sjesta Ulice Kantonu 13.04.2010r. Jedziemy na drugą stronę zatoki Ulice Makao Śniadanie w hotelowej restauracji Ulice Makao Fasada kościoła św. Pawła Fasada kościoła św. Pawła Starówka Makao Mały mieszkaniec Makao Starówka Makao Starówka Makao Starówka Makao Kościół św. Dominika Starówka Makao Starówka Makao Starówka Makao Świątynia A-Ma Świątynia A-Ma Nasz hotel Nasz hotel Przed hotelem Grecja W pokoju Widok z pokoju Widok z pokoju Największe kasyno świata - Wenecja Największe kasyno świata - Wenecja Największe kasyno świata - Wenecja Największe kasyno świata - Wenecja Największe kasyno świata - Wenecja - przed kasynem Największe kasyno świata - Wenecja - przed kasynem Największe kasyno świata - Wenecja - przed kasynem Największe kasyno świata - Wenecja - zwiedzamy piętra Największe kasyno świata - Wenecja - zwiedzamy piętra - rzeka z gondolami Największe kasyno świata - Wenecja - zwiedzamy piętra Największe kasyno świata - Wenecja - zwiedzamy piętra Nowe kasyno - Galaxy Jeszcze raz Wenecja Inne kasyno Kolacja w kasynie Miasto ze snów Kolacja w kasynie Miasto ze snów - żyrando Olbrzymi telebim Wracamy do hotelu Wracamy do hotelu Grecja wieczorem Jedziemy do portu 14.04.2010r. Port Hong Kong Budynki Hong Kong-u Budynki Hong Kong-u Budynki Hong Kong-u Budynki Hong Kong-u Wzgórza Wiktorii Budynki Hong Kong-u - mgła Płyniemy zobaczyć pływającą wioskę Aberdeen Płyniemy zobaczyć pływającą wioskę Aberdeen Płyniemy zobaczyć pływającą wioskę Aberdeen Płyniemy zobaczyć pływającą wioskę Aberdeen Płyniemy zobaczyć pływającą wioskę Aberdeen Płyniemy zobaczyć pływającą wioskę Aberdeen Pływający hotel Tym statkiem pływaliśmy po zatoce Wieżowce Hong Kong-u Wieżowce Hong Kong-u Na plaży Wieżowce Hong Kong-u Stary cmentarz Stara zabudowa Hong Kong-u Stara zabudowa Hong Kong-u Aleja gwiazd Aleja gwiazd Bruce Lee Wieżowce nad zatoką Wieżowce - Nowe Centrum Kolacja - kaczka Kolacja - żywe potrawy Kolacja - żywe potrawy 15.04.2010r. Poranek widok z 27 piętra hotelu Poranek widok z 27 piętra hotelu Poranek widok z 27 piętra hotelu Poranek widok z 27 piętra hotelu Poranek widok z 27 piętra hotelu - balkony Poranek widok z 27 piętra hotelu - balkony Przedpołudnie na ulicach Przedpołudnie na ulicach Przedpołudnie na ulicach Przedpołudnie na ulicach Przedpołudnie na ulicach Przedpołudnie na ulicach Przedpołudnie na ulicach Przedpołudnie na ulicach Przedpołudnie na ulicach Przedpołudnie na ulicach Przedpołudnie na ulicach Przedpołudnie na ulicach
Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68131 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19252 kilometrów
2017-03-29 17:51:01

Wspaniała wycieczka

Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68131 kilometrów
2017-03-26 07:27:37

[cytuj autor=' marian']Ty to masz szczęście.Wspaniałe wycieczki masz na koncie. [/cytuj]

 

Marian, wykorzystałem swoje 5 min. w życiu.

Dzięki za odwiedziny.

Avatar użytkownika
EmiZtg Krajtroter 18484 kilometrów
2017-03-25 22:19:14

Chiny... nawet nie ośmielam się marzyć 🙂.

Fantastyczna przygoda 🙂. Szczerze zazdroszę wyprawy 🙂.

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 47352 kilometrów
2017-03-25 20:58:13

Ty to masz szczęście.Wspaniałe wycieczki masz na koncie.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021