Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, EmiZtg

Świnica

2001-08-29
2017-03-22 23:56:48
Avatar użytkownika
EmiZtg Krajtroter 18483 kilometrów

Taki prezent zrobiłam sobie na 21 urodziny! 🙂

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Kasprowy Wierch > Świnica > Zawrat > Hala Gąsienicowa > Kuźnice > Zakopane

Czas w okolicy mich urodzin, czyli koniec sierpnia, staram się spędzić w górach. Wszystko jedno, czy to są Tatry, czy nie. 20. urodziny były w Chochołowskiej, 30. pod Tofana di Rozes w Dolomitach 🙂.Na Kasprowy wjechałam kolejką. To jeszcze nie były czasy super kondycji 🙂.Najpierw wszystko sobie dokładnie przeczytałam w Nyce. W końcu to miała być moja pierwsza taka prawdziwa wycieczka w Tatry Wysokie. Podeszłam do tego bardzo poważnie. Obejrzałam wszystkie dostępne zdjęcia, żeby wiedzieć, gdzie są trudności 🙂. Teraz trochę mnie to śmieszy, z perspektywy czasu. To tylko mała górka, kilka klamerek, łańcuszki, nic szczególnego 🙂.

Urodzinowe endorfinki sprawiły, że się za bardzo nie męczyłam, a każdy krok pokonywałam z ciekawością, co będzie za chwilę 🙂.

Na szczycie prawie oszalałam z radości. Te widoki... To zdrowe zmęczenie... I w tym nowa ja - już po pierwszych w życiu prawdziwych łańcuszkach 🙂. Od razu samoocena poszybowała w górę 🙂.Zejście to też był debiut, tym razem z klamerkami. Na Zawracie było sporo ludzi. Wyszedł też tatuś z dziewięciolatką i dwie dziewczyny w tenisówkach. I jakoś tak z grzeczności puściliśmy to towarzystwo przodem, co się okazało być sporym błędem. Dziewczyny płakały ze przerażenia (wyszły od DSP5), ślizgały się na mokrych skałach, ogólnie nie było wesoło. A tatuś asekruował córeczkę, również płaczącą, nikogo nie chciał przepuścić, nawet kiedy było miejsce i szybko zrobił się korek. Odważyłam się i napyskowałam typowi, że jest nieodpowiedzialny i bierze takie dziecko w takie miejsce. Rozdarł się, że ona będzie z siebie dumna i koleżanki w szkole będą jej zazdrościć, bo pierwsza z nich przeszła Zawrat. A ja mam się nie odzywać, bo gdzie mi tam do niej 😉. No tak. Bez komentarza.

Przez to wszystko schodziliśmy po ciemku. Na dole byliśmy o 21.45. Nawet nie bałam się niedźwiedzia, byłam tak zmęczona. Na drugi dzień miałam takie zakwasy, że nie byłam w stanie przejść z pokoju do toalety jakichś 5 metrów 🙂.

Avatar użytkownika
EmiZtg Krajtroter 18483 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19113 kilometrów
2017-03-29 17:28:31

Urodziny do pozazdroszczenia, Świnica warta wysiłku.

Tacy ludzie jak ten ojciec się zdarzają, szkoda córki, bo może zamiast piękna zostanie wspomnienie przerażenia i może Tatry już nie dla niej. Czasem lepiej zwolnić żeby dalej dojść.

 

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126100 kilometrów
2017-03-23 08:36:58

Świetnie, piekne widoki! Nie wszyscy mają po kolei w głowie, w końcu zazdrość koleżanek najważniejsza :)

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020