Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
27.04.2010r. Wieżowce w Pekinie, Tadeusz Walkowicz

Chiny - 2010 r. cz. I

2010-04-27 - 2010-05-07
2017-03-17 17:47:24
Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68131 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Pekin

26.04.2010. Wylot z Warszawy.Wieżowce w Pekinie
Wieżowce w Pekinie

Wylot z Warszawy do Amsterdamu, potem do Pekinu.

 Lunch
Lunch i występy
 Świątynia Nieba


27.04.2010. Pekin


Przylot do Pekinu, transfer do hotelu na śniadanie. Ludności 16,9 mln. Zwiedzanie Świątyni Nieba, która jest jednym z największych zabytków sakralnych Chin a zarazem jednym z najpiękniejszych parków w Pekinie. Kompleks świątynny, początkowo nazywany Świątynią Nieba i Ziemi, został wzniesiony między 1406 a 1420 rokiem, w czasie panowania cesarza Yongle. Przejażdżka rikszami po urokliwych uliczkach najstarszej części miasta tzw. Hutongach. Hutong - tradycyjny chiński zespół szczelnie połączonych za sobą parterowych budynków. Budowane były na planie prostokąta, z wąskimi uliczkami, do których przylegają bramy wejściowe do małych, wspólnych dziedzińców, wokół których ulokowane są parterowe zabudowania z nieotynkowanej cegły. Hutongi zazwyczaj nie posiadają sieci wodociągowej i centralnego ogrzewania, a mieszkańcy korzystają ze wspólnego wychodka na podwórzu. Mieszkanie w dzielnicy bogatych hutongów było nobilitacją, a przed wojną lokowano w nich zagraniczne placówki dyplomatyczne i handlowe. Domy biednych hutongów były zazwyczaj ruderami z desek i gliny, zamieszkiwały w nich wielopokoleniowe rodziny, a ilość miejsca na osobę często wystarczała jedynie do spania w kuckach. Kolacja w mongolskiej restauracji. Czas wolny.

Pawilon na terenie Świątyni Nieba
Pawilon na terenie Świątyni Nieba


28.04.2010 Pekin

Przejazd rykszami po Hutongach - starych dzielnicach Pekinu
Przejazd rykszami po Hutongach - starych dzielnicach Pekinu

Pałac Letni jego cudowna architektura, po mistrzowsku wtopiona w równie cudowny krajobraz, sprawia, że wielu turystom Pałac Letni podoba się nawet bardziej niż majestatyczne, ale przytłaczające rozmiarami Miasto Zakazane Trzy czwarte zajmowanej przez kompleks Pałacu Letniego powierzchni 290 hektarów to sztuczne jeziora. W Pałacu Letnim budowle te to istne perły architektury, a króluje wśród nich wzniesiony z białego marmuru i ozdobiony figurkami lwów - Most Siedemnastu Łuków - najdłuższy ze wszystkich, jakimi upiększono rezydencje chińskich cesarzy. Między kompleksami zabudowań pałacowych, biegnie, wzdłuż brzegu głównego jeziora Kunming, słynna Długa Galeria, czyli drewniana arkada o długości ponad 700 metrów. Składa się z 273 przęseł udekorowanych 546 malowidłami przedstawiającymi krajobrazy, sceny z klasycznych powieści, kwiaty i postacie mitologiczne. Na usypanym nad brzegiem jeziora Wzgórzu Długowieczności stoi Pawilon Buddyjskiej Woni. Kolejna atrakcja Pałacu Letniego, zwana Uliczką Suzhou, która jest kopią jednej z ulic położonego na południu Chin i zwanego "chińską Wenecją" miasta Suzhou. Wizyta w fabryce pereł słodkowodnych, zakupy w zakładowym sklepie. Zwiedzanie największego miejskiego placu na świecie Tiananmen położonego w samym sercu Pekinu, przed Zakazanym Miastem. Największy publiczny plac na świecie. Samo Tiananmen oznacza Bramę Niebiańskiego Pokoju, położoną na północnym krańcu placu, stanowiącą wejście na teren miasta cesarskiego. Na rozległym, mierzącym 800 metrów na osi północ - południe i 300 metrów na osi wschód - zachód - placu znajdują się jedynie dwa obiekty, 38-metrowy pomnik Bohaterów Ludu oraz mauzoleum Mao Zedonga. Na zachodniej stronie placu znajduje się Wielka Hala Ludowa, a na wschodniej – Muzeum Narodowe Historii Chin. Zwiedzanie Zakazanego Miasta zwanego Zimowym Pałacem Cesarskim. Pałac otoczony jest murem obronnym z wieżami przykrytymi charakterystyczną dla całego kompleksu żółtą dachówką, oraz fosą. Na obszarze o długości 960 m i szerokości 760 m wzniesiono ok. 800 pałaców i wiele mniejszych pawilonów. Pałac i sąsiadujące parki z trzema sztucznymi stawami tworzą całościową, zamkniętą kompozycję. Znajduje się tu: brama Brama Najwyższej Harmonii, kompleks trzech hal tronowych: Pawilon Najwyższej Harmonii, mniejszy pawilon Zhonghe Dian - Pawilon Pełnej Harmonii, Baohe Dian - Pawilon Pełnej Harmonii - sala audiencji. Za częścią oficjalną, oddzielona murem i bramą Qianqingmen – Brama Niebiańskiej Czystości - znajduje się część prywatna, również złożona z trzech, umieszczonych wzdłuż tej samej osi obiektów: pałacu Qiangqing Gong - Pałac Niebiańskiej Czystości, pałacu Kunning Gong - Pałac Ziemskiego Spokoju. Wieczorem kolacja, restauracja chińska.

Zabudowania w Hutongach - sypialnia
Zabudowania w Hutongach
28.04.2010r. Zwiedzanie Pałacu Letniego - piękne ozdoby

29.04.2010 Pekin

Pawilony na terenie Ogrodu Cesarskiego
Pawilony na terenie Ogrodu Cesarskiego

Zwiedzanie Grobowców Cesarzy z Dynastii Ming, do których droga wiedzie Aleją Duchów strzeżoną przez monumentalne posągi. Kompleks złożony z 12 grup posągów, symbolizuje cywilnych i wojskowych dygnitarzy i urzędników. 12 par zwierząt (na wpół siedzących, na wpół stojących) o północy ożywa, by pełnić wartę. Spośród 13 grobowców najczęściej odwiedzane są Chang Ling i Ding Ling. Chang Ling jest miejscem wiecznego spoczynku Yongle (zm. 1424r), trzeciego cesarza dynastii Ming. Jego grobowiec największy i najbliżej środka - posłużył za wzór do budowy następnych. Szerokie schody prowadzą do krypt i pałacu, 30 m pod ziemią. Wraz z cesarzem pochowano jego najważniejszą żonę i jedną konkubinę. Podziemny pałac składa się z trzech głównych sal. W dwóch z nich wystawiono cenne przedmioty należące do rodziny cesarskiej. Wyprawa poza miasto na Wielki Mur Chiński jeden, z 7-miu cudów świata Wielki. Z Pekinu można wygodnie dojechać do kilku punktów zwiedzania Wielkiego Muru. Najłatwiej dostępny jest Badaling. Miejsce to przyciąga tłumy turystów, którzy chcąc dotrzeć do muru, muszą prze­drzeć się przez stragany z tandetnymi pamiątkami, Wrażenia w punktach wido­kowych zapierają dech w piersi, szczególnie w miejscach, gdzie potężny mur wznosi się i opada wśród fascynujących górskich krajobrazów. Przejazd obok obiektów olimpijskich. Ceremoniał picia herbaty i zakupy w sklepie z herbatą. Wieczorem kolacja, podczas której głównym daniem będzie specjalność kuchni lokalnej - kaczka po pekińsku.

Kamienny most na terenie Ogrodu Cesarskiego
Kamienny most na terenie Ogrodu Cesarskiego

30.04.2010 Pekin - Xian

Ozdoby na dachu pawilonu - na terenie Ogrodu Cesarskiego
 Dzieci na wycieczce
Kamienny statek na jeziorze w Ogrodzie Cesarskim

Wizyta w Instytucie Medycyny Naturalnej – masaż stóp. Zwiedzanie Świątyni Lamy - jednej z najznamienitszych w Pekinie świątyń lamaistycznych ze wspaniałym posągiem Buddy Maitrei. Obszar całego kompleksu zajmuje ponad 60 tysięcy metrów kwadratowych, w którym jest ponad tysiąc pokoi. Świątynia Lamy była najpierw rezydencją syna cesarza, gdy objął stanowisko cesarza jego rodzina przeniosła się do Pałacu Zakazanego. W Świątyni Lamy jest dużo cennych zabytków, z których trzy są najważniejsze i uważa się je za arcydzieła. Pierwszym arcydziełem jest wzgórze 500 arhatów. Drugim ważnym arcydziełem jest posąg Maitreyi w pałacu 10 tysięcy szczęść. Pałac 10 tysięcy szczęść ma też inną nazwę, Pawilon Wielkiego Buddy i jest najwyższym budynkiem w Świątyni Lamy. W pałacu tym stoi posąg Maitreyi zrobiony z drzewa sandałowego. Cały posąg ma wysokość 26 metrów, z których 8 metrów zostało wmurowanych w ziemi. Posąg ten waży przyszło 100 ton i jest najcięższym posągiem zrobionym z jednego kawałka drzewa na świecie. Trzecim arcydziełem w świątyni jest posąg Sakyamuni w Pawilonie Promienia Buddy. Posąg ma aureolę. Posąg z aureolą i stojący za nim ołtarz zrobione są z bardzo cennego drzewa złocistego nanmu. Na ołtarzu wyrzeźbiono 99 smoków, które wyglądają jak żywe. O zachodzie słońca, odbicie promieni słońca w lustrze i światła lamp rozświetlają cały pałac, co tworzy niesamowitą atmosferę. Przejazd nocnym pociągiem do Xian.

 Łodzie wycieczkowe na jeziorze w Ogrodzie Cesarskim
Łodzie wycieczkowe na jeziorze w Ogrodzie Cesarskim

1.05.2010 Xian

 Kamienny most w Cesarskim Ogrodzie
Kamienny most w Cesarskim Ogrodzie

Xian – miasto, ośrodek administracyjny prowincji Shaanxi, w dolinie rzeki Wei, 8,3 mln. ludności. Jedno z najważniejszych historycznie miast Chin. Czwarte, co do wielkości miasto kraju. Zwiedzanie Pagody Dzikich Gęsi z VII wieku - symbolu Xian. Około kilometra od Nanmen - Południowej Bramy - 46-metrowa Xiaoyan Ta - Pagoda Małej Dzikiej Gęsi, wysoka na 64m siedmiopiętrowa Dayan Ta - Pagoda Wielkiej Dzikiej Gęsi, wznosi się na południowym krańcu Yanta Lu. - pagoda pełni głównie funkcję tarasu widokowego, z którego tu­ryści podziwiają panoramę Xian i okolic. Wizyta w Fabryce terakoty. Poznanie procesu wytwarzania figur z terakoty. Zwiedzanie sklepu z pamiątkami. Przejazd do Muzeum Armii Terakotowej - grobowca pierwszego chińskiego cesarza, Qin Shi Huang Di, którego strzeże armia siedmiu tysięcy figur naturalnej wielkości wykonanych z wypalonej gliny. Główny grób władcy znajduje się 1,5 km na zachód od armii terakotowych żołnierzy. Bingmayong - oficerowie i żołnierze uzbrojeni w dzidy i miecze (broń była prawdziwa) oraz rydwany z woźnicami - stoi w szyku bojowym w II kolumnach. Twa­rze posągów (wysokości 1,80 m) mają indywidualne rysy i niepowtarzającą się mimikę. W niewielkim muzeum w strefie archeologicznej jest przechowywane niezwykłe znalezisko: dwie wykonane w brązie w skali 1:2 repliki rydwanów wraz z końmi i woźnicami. Odnalezione w 1980 r. rydwany przypominają te, na których Qin Shi Huangdi objeżdżał swe włości. Zwiedzanie miasta: spacer po zabytkowych murach miasta. W centrum, u przecięcia dwóch głównych ulic, wznosi się Zhong Lou - Wie­ża Dzwonu. Wieża, z żelaznym dzwonem wybijającym godziny, została zbudowana w 1384 r. XIV-wieczna Gu Lou - Wieża Bębnów, pa­rę minut pieszo na północny zachód od Zhong Lou, przypomina Wieżę Dzwonu. Stąd rozciąga się na zachód dzielnica muzułmańskiej ludności Hui Da Qingzhen Si - Wielki Meczet. Budowla - w stylu chińskiej świątyni - powsta­ła w połowie XVIII w., czyli w czasach Qingów, ale muezin nawoływał wiernych do modlitw w tym miejscu już tysiąc lat temu. Malownicze zaułki i ich mieszkań­cy fascynują przybyszów, nie mniej niż pyszne muzułmańskie specjały - sezamo­we bułeczki nadziewane mięsem baranim i słynne yangrou paomo, mieszani­na baraniny, makaronu i podpłomyków gotowana w bulionie - sprzedawane w ulicznych budkach. Wizyta w dzielnicy muzułmańskiej i na targu. Wieczorem bankiet pierożkowy w słynnej restauracji Defaczang. Nocleg w Xian.

Sklep z wyrobami jadeitu
Sklep z wyrobami jadeitu
 Plac Tiananmen

2.05.2010. Chongqing - Rejs po Jangcy

Zakazane Miasto - place przed następnymi bramami - ozdobne elementy schodów i tarasów
Zakazane Miasto - place przed następnymi bramami - ozdobne elementy schodów i tarasów

Rano przelot / 1200 km / do Chongquing - jednego z największych miast w Chinach (30 mln. mieszkańców). Chongqing jest trzecim, co do wielkości miastem kraju, obszar wielkości Polski. Chongqing to także ważny port lądowy na Jangcy. Spacer po parku, zwiedzenie wieży Gęsiej Szyji. Wizyta w muzeum Trzech Przełomów, oraz w Domu Spotkań. Wieczorem, zaokrętowanie na statek – Wiktoria Jenna.

Zakazane Miasto - Wejście do pawilonu z boku schody którymi niesiono cesarza w lektyce
Zakazane Miasto - Wejście do pawilonu z boku schody którymi niesiono cesarza w lektyce

3.05.2010 Rejs po Jangcy

Zakazane Miasto - Elemenrty ogrodów - rzeźby
 Zakazane Miasto - Elemenrty ogrodów - pawilony, drzewa i skały
 Zakazane Miasto - wyjście

Rejs po Jangcy – 650 km. Najdłuższa rzeka Chin i Azji, trzecia pod względem długości na świecie nazywa się Chang Jiang, czyli Długa Rzeka. Jangcy płynie przez najbardziej uprzemysłowione tereny kraju, ośrodki słynące z jedwabiu, haftu i kamieniarstwa. Jeden z najodważniejszych projektów hydrotechnicznych - Zapora Trzech Prze­łomów zmieni radykalnie środkowy odcinek rzeki. Przedsięwzięcie ma usprawnić żeglugę, powstrzymać powodzie i przyczynić się do rozwoju zacofanych prowincji. W ciągu dnia zejście na ląd i zwiedzanie Fengdu ( zwanego też miastem duchów) - jednego z ciekawszych miejsc odwiedzanych w czasie rejsu, gdzie znajduje się góra Pingdu Shan, nazywana siedliskiem duchów i diabłów. Powrót na statek, kontynuacja rejsu.

 Zakazane Miasto - wyjście przez mosty na fosie
Zakazane Miasto - wyjście przez mosty na fosie

4.05.2010 Rejs po Jangcy

29.04.2010r. Architektura Pekinu
29.04.2010r. Architektura Pekinu

Wcześnie rano wyruszamy w dalszy rejs. Zobaczymy; trzy przełomy na rzece Jangcy: Przełom Qutang, Przełom Wu i Przełom Xiling. Chang Jiang Sanxia, czyli Trzy Przełomy Jangcy, rozciągają się na odcinku 190 km. Od Chongqingu w dół rzeki woda wyżłobiła trzy wąwozy: Qutang Xia, Wu Xia i Xiling Xia. Najkrótszy, liczący 8 km, Qutang Xia, jest najbardziej spektakularny. Pionowe ściany wznoszą się na wysokość 100 m ponad rzeką, a przeprawa przez wąski kanion wymaga dużej koncentracji przy sterach statku. Kipiąca brązowa woda pełna jest zdradzieckich wirów Pięciogodzinna wycieczka w 30-osobowych łodziach pod prąd Daning He dostarcza wspaniałych wrażeń, W pewnym momencie wysoko na skalnej półce można dostrzec drewniane trum­ny z epoki brązu, należące do ludu Ba - zaginionej kultury wchłoniętej przez dynastię Qin. Ba umieszczali trumny ze zwłokami w małych szczelinach w wyso­kich górach. To początek Xiling Xia - najdłuższego i najniebezpieczniejszego przełomu, mającego 66 km długości i składającego się z kilku mniejszych wąwozów. Najbardziej osobliwy, zgodnie z nazwą, kształt ma Niugan Mafei Xia (Wąwóz Płuca Konia i Wątroby Byka). Tuż zanim 120-metrowy Qingtan (Błękitny Klif). Od południa nad rzeką wznosi się Huangling Miao (Świątynia Żółtego Wzgórza), której główna część chodzi z okresu dynastii Han, a wejście z czasów dynastii Qing. Nocleg na statku.

Architektura Pekinu
 Wyznaczoną droga dla rowerów syn wiezie ojca
Grobowce Cesarzy z Dynastii Ming - mityczny żółw

5.05.2010 Rejs po Jangcy - Yichang - Wuhan

 Grobowce Cesarzy z Dynastii Ming - aleja duchów
Grobowce Cesarzy z Dynastii Ming - aleja duchów

Zwiedzanie Wielkiej Tamy Trzech Przełomów. Wielka zapora na Jangcy najlepiej oddaje chiński pęd do nowoczesności. Tama jest zlokalizowana w 10 - kilometrowym pasie w centrum wąwozu Xiling, w rejonu miejscowości Sandouping. Ma mieć 2309m długości, 185m wysokości, 26 turbin; zbiornik się rozciągać 660 km w górę rzeki do Chongqingu. Przepłynęliśmy 650 km. Dopłynięcie do Yichang, koniec rejsu. Yichang - pierwszy większy przystanek za Trzema Przełomami - to przemysłowe miasteczko, które szybko przekształca się w wielki, zatłoczony ośrodek, w miarę jak napływają ludzie wysiedlani w związku z budową wielkiej tamy. Czteropasmowa autostrada łączy Yichang z innymi nadrzecznym miastami. Przejazd autokarem / 280 km / do Wuhan. Nocleg w Wuhan.

Grobowce Cesarzy z Dynastii Ming - aleja duchów strzeżona przez zwierzęta
Grobowce Cesarzy z Dynastii Ming - aleja duchów strzeżona przez zwierzęta

6.05.2010 Wuhan - Szanghaj

 Grobowce Cesarzy z Dynastii Ming - wejście do pawilonu
Grobowce Cesarzy z Dynastii Ming - ozdoby z okresu panowania Dynastii
Fabryka Tarakoty


Przemysłowy i trochę nijaki Wuhan / 8,3 mln. ludności /, leży mniej więcej w połowie drogi z Szan­ghaju, do Chongqingu, na skrzyżowaniu rzek Jangcy i Han. Wuhan jest dużym węzłem trans­portowym i ważnym ośrodkiem gospodarczym. W mieście nie ma wielu atrakcji turystycznych. Huanghelou - Wieża Żółtego Żurawia na She Shan - Góra Węża w dzielni­cy Wuchang. Imponująca Guiyuan Si, świątynia za rzeką w dzielnicy Hanyang, może się pochwalić ciekawym zbio­rem 500 wizerunków - uczniów Buddy, z których każdy jest inny. W głównej sali na wyszukanym ołtarzu stoi złota postać bogini miłosierdzia. Nad brzegiem jeziora otwarto Muzeum Prowincji Hubei, gromadzące przedmioty z grobowca Yi. Najciekawszymi eksponatami są dzwony z brązu - bianzhong, które wciąż wydający czysty dźwięk. Przelot do Szanghaju. Władze chińskie postanowiły uczynić Szanghaj światowym centrum biznesowym. Administracyjnie składa się z 12 dzielnic miejskich otoczonych trzynastym okręgiem terenów wiejskich. Obszar metropolii zamieszkuje 16 min ludzi. Z Międzynaro­dowego Lotniska Pudong pasażerowie mogą dostać się do centrum szybką kolejką. Jedziemy pociągiem magnetycznym Maglew 30 km. w ciągu 7 min. Max prędkość 431 km/godz. Cudzoziemcy znają ją głównie jako Bund, w okresie naj­większej świetności miasta to tutaj skupiały się wspaniałe neoklasycystyczne bu­dynki mieszczące zagraniczne banki, giełdy, kluby, konsulaty i hotele. Ponadkilometrowa promenada po drugiej stronie ulicy roi się od turystów i miejscowych, prostytutek i handlarzy. Spacer po malowniczym bulwarze, z którego rozpościera się widok na nowoczesne budynki po drugiej stronie rzeki Huangpu. Po kolacji pokaz słynnej grupy, szanghajskich akrobatów. Nocleg.

Elemnty Muru i liczni turyści
Elemnty Muru i liczni turyści

7.05.2010 Szanghaj

 Elemnty Muru
Elemnty Muru

Szanghaj - 18,8 mln. ludności. Rano, wizyta w Szanghajskim Muzeum Historii - posiadającym ponad 120 000 eksponatów prezentujących bogactwo sztuki chińskiej na przestrzeni dziejów. Muzeum Szanghaju, otwarte w 1996r., przedstawia najwięk­sze w Chinach zbiory sztuki w znakomicie zorganizowanej oprawie. 11 różnych wystaw prezentuje malarstwo, rzeźbę, przedmioty z brązu, nefrytu i ceramiki, zabytki kaligrafii, meble z okresów dynastii Ming i Qing, monety i inne zabyt­kowe przedmioty. Kolekcja wyrobów z brązu uchodzi za najcenniejszą na świe­cie. Zwiedzanie Świątyni Nefrytowego Buddy, w której umieszczono naturalnej wielkości posąg wykonany w całości z czystego i bardzo cennego nefrytu przywieziony z Birmy w 1882 r. Jeden to leżący Budda, w stanie nirwany, a drugi 2 - metrowy inkrustowany klejnotami – to Budda siedzący. Świątynia jest czynnym miejscem kultu, przy świątyni mieszku 70 mnichów. Oprócz pełnienia powinności religijnych, obsługują oni ruch turystyczny, prowadzą też restaurację. Wyjazd na Expo. Nocleg w Szanghaju.

 Elemnty Muru
Elemnty Muru - strażnice
Wielki Mur Chiński

Cdn. ........

Elemnty Muru i turyści Elemnty Muru i turyści Elemnty Muru i turyści Obiekty Olimpijskie - tor kolarski Obiekty Olimpijskie - centrum prasowe Obiekty Olimpijskie - pływalnia i ptasie gniazdo Wieżowce Pekinu Wieżowce Pekinu Kolacja - wołowina z papryką i fasolką na słodko Wieczór w Pekinie 30.04.20104. Wizyta w Instytucie Medycyny Naturalnej Wizyta w Instytucie Medycyny Naturalnej Zwiedzanie świątyni buddyjskiej - Swiątynia Lamy Przed pawilonem z Buddą wierni palą kadzidła Zabudowania kompleksu świątyni buddyjskiej Przed pawilonem z Buddą wierni palą kadzidła Architektura Pekinu - w kuli zbiornik na wodę 1.05.2010r. Jedziemy nocnym pociągiem do Xian - tor kolejowy Pagoda Dzikich Gęsi Pagoda Dzikich Gęsi - przed pawilonem dymiące kadzidła Pagoda Dzikich Gęsi - pawilon z Buddą Fabryka Terakoty - wejście Fabryka Terakoty - produkcja figur terakotowych różnych wielkości Fabryka Terakoty - sklep Największy pawilon z kolumnami wojska terakotowego Największy pawilon z kolumnami wojska terakotowego Największy pawilon z kolumnami wojska terakotowego Największy pawilon z kolumnami wojska terakotowego Największy pawilon z kolumnami wojska terakotowego Największy pawilon z kolumnami wojska terakotowego Największy pawilon z kolumnami wojska terakotowego Pawilon dowódctwa Pawilon dowódctwa Pawilon dowódctwa Pawilon dowódctwa - przed wejściem Liczne wycieczki turystów z całego świata Liczne wycieczki turystów z całego świata i ja Dzielnica Muzułmańska - stragany i sklepy Dzielnica Muzułmańska - stragany i sklepy Dzielnica Muzułmańska - stragany i sklepy Dzielnica Muzułmańska - stragany i sklepy Dzielnica Muzułmańska - stragany i sklepy Dzielnica Muzułmańska - stragany i sklepy Dzielnica Muzułmańska - stragany i sklepy Mali mieszkańcy Chin Wielki Meczet muzułmański w stylu chińskiej świątyni - wejście Wielki Meczet muzułmański w stylu chińskiej świątyni - pawilony Wieczór w Xian Bankiet pierożkowy Bankiet pierożkowy 2.05.2010r. Chongquing - Miasto Chongquing - Miasto Chongquing - widok z tarasu - drogi, rzeka Jangcy Chongquing - widok z tarasu - drogi, rzeka Jangcy i smog Chongquing - widok z tarasu - drogi, rzeka Jangcy i smog Mali mieszkańcy Chongquing - Miasto z wieży Gęsiej Szyji Spacer po parku Muzeum Trzech Przełomów Muzeum Trzech Przełomów Chongquing - deptak między Muzeum a Halą widowiskową Chongquing - deptak między Muzeum a Halą widowiskową Dom spotkań - wejście do świątyni - czerwone wstążki to modlitwy Dom spotkań - świątynia Dom spotkań - świątynia Dom spotkań - rekonstrukcja spotkań Dom spotkań - piękne zdobienia Lalki 200 letnie w muzeum Architektura Chongqing - szybka kolej Chongqing wieczorem 3.04.2010r. Kajuta na statku Poranek na Jangcy - mgła Zabudowania światyń nad Jangcy Budowa wiaduktu nad Jangcy Rybacy przy pracy Wodowanie statku Wycieczkowiec - 4 pokładowy Wiktoria Jenna Kamienne stwory w mieście duchów Kamienne stwory w mieście duchów Kamienne stwory w mieście duchów0 . Powitanie przez następne stwory Przełom Qutang Xia Krajobraz ze statku Krajobraz ze statku - most i droga w budowie Krajobraz ze statku - most i droga w budowie Krajobraz ze statku - połowy ryb Krajobraz ze statku Krajobraz ze statku - połowy ryb Krajobraz ze statku - pada To tylko ja , płyniemy łodziami 10 osobowymi Przed zalaniem tego odcinka, łodzie były ciągnięte przez ludzi idący brzegiem wąwozu Tym statkiem wracamy na Wiktorię Krajobraz w drodze powrotnej - wiszące trumny Krajobraz w drodze powrotnej - resztki po zabudowaniach Krajobraz w drodze powrotnej Krajobraz do trzeciego przełomu - samotna chatka Krajobraz do trzeciego przełomu - budowa nowej drogi Ostatni wieczór na statku Zaraz schodzimy na ląd Brama wejściowa na teren zapory Trzech Przełomów - kontrola bagażu Śluzy zapory Śluzy zapory Śluzy zapory Śluzy zapory Śluzy zapory - widok z tarasu widokowego Śluzy zapory Śluzy zapory Sztuczny wodospad obok tarasu widokowego Rzeźba obok tarasu widokowego Tama zapory Tama zapory Tama zapory Tama zapory Tama zapory Widoki z tarasu Widoki z tarasu Tereny zielone obok zapory i jesszcze raz dzwigi na zaporze 5.052010r. Najpierw jedziemy do Yichang Droga do Wuhan - budowa koleji Droga do Wuhan - budowa koleji Krajobraz wiejski - pola ryżowe i domy Droga do Wuhan - budowa koleji Pora lunchu 6.05.2010r. Hotel w Wuhan Widok z hotelu na Jangcy Poranek w parku Wieża Żółtego Żurawia - wejście Wieża Żółtego Żurawia - płaskorzeźby - motyw żurawia Wieża Żółtego Żurawia - schody prowadzą na szczyt wieży Wieża Żółtego Żurawia - żółty żuraw Dzwon obok wieży - widok z wieży Cisza i piękne widoki Rośliny na stawie Stacja koleji magnetycznej w Szanghaju - ruszamy Stacja koleji magnetycznej w Szanghaju - 7 min Końcowa stacja koleji magnetycznej w Szanghaju Bund Bund Bund - ogrody Bund - ogrody Bund - ogrody Bund - ogrody Bund - ogrody Bund - ogrody Bund Szanghaj - Centrum biznesowe Szanghaj - Centrum biznesowe Szanghaj - Centrum biznesowe - najwyższy budynek - otwieracz Szanghaj - Centrum biznesowe Szanghaj - Centrum biznesowe Szanghaj - drogi Występy akrobatów szanghajskich Występy akrobatów szanghajskich Muzeum w Szanghaju - stroje ludów chińskich Muzeum w Szanghaju - stroje ludów chińskich Muzeum w Szanghaju - podstawa kwadrat - symbol ziemi, okrągła góra - symbol nieba Budynek rozwoju architektury Szanghaju Zakończenia wieżowców Zakończenia wieżowców Zwiedzamy Świątynie Nefrytowego Buddy - pawilony przed główną świątynią Lunch w tajskiej restauracji - występy Spacer handlową ulicą Szanghaju Spacer po parku obok ulicy w Szanghaju Pawolin Chin W środku pwilonu poskiego W środku pwilonu poskiego W środku pwilonu poskiego W środku pawilonu Omanu Prezenatcja w Pawilonie hiszpańskim W Pawilonie Turcji Pawilon Indii
Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68131 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68131 kilometrów
2017-03-19 13:36:38

Dziękuję Wszystkim za wizytę w Chinach.

 

Pozdrawiam Tadek

Polecam moje podróże po świecie na portalu polskie szlaki:

2008r - Peru,

2009r - Nepal i Bhutan,

W przygotowaniu:

2010r – Chiny cz. II,

2011r – Indonezja cz. I i II,

2012r - Od Panamy do Meksyku, cz I i II,

2012r - 2013r - Kambodża, Laos i Wietnam,

2013r - Gruzja, Azerbejdżan i Armenia,

2014r - Kraje b. Jugosławii i Albania,

2015r – Turcja,

2016r – Serbia, Bośnia i Hercegowina.

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 47177 kilometrów
2017-03-19 10:27:20
Super wycieczka.Fajnie źe miałeś moźliwość zwiedzić ten kraj.Ja muszę narazie pocieszyć się Twoimi wspomnieniami i fotkami.
Avatar użytkownika
Anja Krajtroter 15945 kilometrów
2017-03-18 22:03:12

Chiny to fascynująca mieszanka tradycji i nowoczesności. 

Zapraszam do zapoznania się z moimi skromnymi wycieczkami. Niewiele ich na razie co prawda spisałam (jestem nowa na forum), ale pierwsze koty za płoty:)

 

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19194 kilometrów
2017-03-18 20:50:36

Kraj fascynujący kulturą, historią i zróżnicowaniem.

 

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020