Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Magdalena

Skałkowo (Góra Zborów)

2016-07-23
2016-08-29 21:11:04
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71330 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Kroczyce > Zagórze

Sobota 23 lipca. Pogoda niby ładna, ale w sumie to taka sobie … słońce ciepło, ale powietrze jakieś zamglone. I tak poszaleć nie możemy, ponieważ szaleństwo czeka nas za dwa dni, więc żeby całkiem nie zmarnować dnia wsiadamy w autko i zajeżdżamy pod górę zborów. I tak nim zdecydowaliśmy się na tą przejażdżkę na coś ‘większego’ było już za późno. Na miejscu byliśmy o 12:30. Pora nie najlepsza na scałkowanie i na robienie zdjęć też nie, w dodatku tłumnie tam – wszak to raj wspinaczy :] po wejściu na pagórek, czekamy chwilę aż zwolni się miejsce na punkcie widokowym i już pochłaniamy przestrzenie i ta pierzyna lasu u naszych stóp ! Na górze spędzamy dwie godzinki, co chwilę dosiadając inny punkt widokowy. W chwili obecnej pewne niewielkie rewiry są zabezpieczone tabliczkami pt „zakaz wstępu – teren objęty ścisłą ochroną”, należy dodać, że w ogóle teren Góry Zborów stał się jakiś czas temu terenem prywatnym, ale nie jest w żaden sposób pilnowany, opłat również nie ma, bywają za to … kozy :] które są tam regularnie wypasane 😉 skałki jak zwykle stworzyły pożywkę dla wielu ciekawych roślinek i żyjątek, co staram się dokumentować na zdjęciach. Teren łąkowy przed górą od strony ulicy zarasta coraz śmielej. Pamiętam ogromną przestrzeń, teraz coraz więcej drzewek i typowo łąkowych traw pnących się do góry. Być może niedługo łąka zarośnie całkowicie, a wtedy nasza góra stanie się obiektem w środku lasu :] czy to dobrze czy źle? Z jednej strony podobało mi się zawsze jak górowała i jeszcze góruje….Sentymenty na bok, czas wracać, jedziemy inną drogą i po drodze trafiamy na zjazd, z którego kreuje się przed naszymi oczyma piękny polski pejzaż, w którym główną role grają pola, pofalowany teren tworzy miłą dla oka kompozycję na tyle, że nie mogę się powstrzymać, by nie wysiąść z auta i nie uwiecznić tego. Szczerze powiedziawszy nie bardzo pamiętam nazwę, ponieważ był to czysty przypadek (jeśli wierzyć w przypadki). Żeby nakreślić jaki to rejon, mogę napisać, że gdzieś w kierunku Sokolników w okolicy Zagórza jadąc z Kroczyc do Pilicy.

z cyklu: jak powstaje zdjęcie
z cyklu: jak powstaje zdjęcie


Mimo tak krótkiej wycieczki, doliczając dojazd i zatrzymywanie się po drodze i tak wracamy wieczorem. Najważniejsze, że dzień owocnie wykorzystany 🙂

efekt powstawania zdjęcia skałkowe skarby skałkowe żyjątka punkt widokowy nr 1 punkt widokowy nr 2 droga na górę wspominana łąka przed góra zborów okolice Zagórza (?)
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71330 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19109 kilometrów
2016-09-03 23:50:55

Kuszące skałki i tak blisko. Hm hm hm

Może coś wreszcie wymyślę ;-)

I fotki śliczne

pozdrawiam

Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71330 kilometrów
2016-08-31 10:29:14

niestety nie nasz, ale tak ładnie pozował, że nie mogłam się powstrzymać, mamy za to równie cudne inne pieski: owczarka i przybłęda działkowa, a właściwie porzucona - mieszanka z border collie ;)

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125486 kilometrów
2016-08-31 10:01:18

Ale fajna wycieczka, byliśmy niedawno i prawda jest pięknie, a powiedzcie to Wasz Porto ?? Śliczny ! Czyżby to Golden, my na takiego czekamy, może w Święta... :)

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020