Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Niemiecki obóz zagłady w Bełżcu, Tadeusz Walkowicz

Roztocze i okolice cz. IV. Bełżec - Narol - Kowalówka

2016-08-19
2016-08-24 10:35:42
Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68331 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Cieszanów > Bełżec > Narol > Kowalówka > Cieszanów

Rano wyjeżdżamy do Niemieckiego Obozu Zagłady w Bełżcu. Droga prowadzi przez Narol, gdzie się zatrzymamy w drodze powrotnej.Zwiedzanie zaczęliśmy od obejścia Granicą Cmentarza – Mogiły wokół całej Powierzchni Mogiły. Na płytach pokazano miasta i daty deportacji Żydów do obozu. Duże wrażenie robi Ściana Kamienna – z cytatem Hioba „ Ziemio nie zakrywaj mojej krwi, izby mój krzyk nie ustawał „ , oraz imionami ludzi. W Muzeum zapoznać się można z historią powstania obozu.    

Rzeźba Torów Kolejowych
Rzeźba Torów Kolejowych


Po zwiedzeniu obozu chwila na postój w Narolu.

Zabytki:

Wiersz Dana Pagisa
Żużel, popiół i ziemia
Tablica informacyjna

 - Kościół Narodzenia NMP z 1790-1804r. Spalona przez wojska austriackie, odbudowana w latach 1915-1917. -  Ratusz z końca XIXw.

Teren obozu
Teren obozu

Ostatni postój to cerkiew w Kowalówce.

Dawna cerkiew grekokatolicka w Kowalówce pw. Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy wzniesiona w II poł. XVIII w. Po licznych remontach, po 1947r. została zaadoptowana na kościół pw. Narodzenia NMP.

Tablica informacyjna
Tablica informacyjna

 

Powrót do Cieszanowa.

Droga przez Cmentarz - Mogiłę
Droga przez Cmentarz - Mogiłę
Do Kamiennej Ściany

 

Napis na Kamiennej Ścianie Od Aarona ... ..przez Tadeusza..  .. do Żanety Granica Cmentarza - Mogiły z nazwami miast Granica Cmentarza - Mogiły z nazwami miast Powierzchnia Mogiły Praha Berlin Stuttgart Szczawnica Zamość W Muzeum W Muzeum Plan obozu  Zabytkowy kościół w Narolu Dzwonnica Kościól i dzwonnica Miasto Narol Miasto Narol Ratusz Fontanna w Narolu Rynek w Narolu Wew. kościoła Wew. kościoła Obraz w kościele Ołtarz boczny Organy Malowidło na suficie Cerkiew w Kowalówce Cerkiew w Kowalówce Cerkiew w Kowalówce Dzwonnica  Wejście na teren cerkwi
Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68331 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19115 kilometrów
2016-09-04 01:25:24

Miejsca takie jak ten obóz skłaniają mnie do myślenia co z nami ludźmi jest nie tak, że jesteśmy zdolni do takich strasznych rzeczy.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020