Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Rzeka Tanew informacja, Tadeusz Walkowicz

Roztocze i okolice cz. III. Rezerwat Szumy i Cerkiew w Gorajcu.

2016-08-18
2016-08-24 13:00:39
Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68331 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Cieszanów > Huta Szumy > Gorajec > Cieszanów

W dniu dzisiejszym jedziemy do Rezerwatu Szumy rzeki Tanew.Droga prowadzi przez miejscowości Huta Różaniecka i Ruda Różaniecka. Zatrzymujemy się na parkingu. Niebieskim szlakiem idziemy z nurtem rzeki Tanew, podziwiając małe kaskady – szumy. Jest to część szlaku najbardziej ciekawa. Można także wypożyczyć kajak by płynąć po rzece Tanew – 50 cm. głębokości. Po długim spacerze wracamy.

 Rezerwat Szumy na rzece Tanew
Rezerwat Szumy na rzece Tanew


Teraz jedziemy do wsi Gorajec gdzie jest cerkiew. Cerkiew pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gorajcu z XVI w. – należy do najstarszych obiektów drewnianego budownictwa cerkiewnego w Polsce. Cerkiew ma konstrukcję zrębową i posadowiona jest na kamiennej podmurówce. Przez kilka wieków zespół cerkiewny otoczony był drewnianym parkanem, wspartym w XIX w. na murowanych słupach. W roku 2006 zbudowany został nowy, w całości drewniany parkan. Drewniana dzwonnica z 1860 została tu przeniesiona z Majdanu Sieniawskiego. Elementy wyposażenia cerkwi, ikony i przybory liturgiczne znajdują się w składnicy ikon w Łańcucie. Zwiedzanie cerkwi możliwe po kontakcie telefonicznym. Teraz jeszcze kapliczka.

Zaglądamy także do kapliczki NMP nad łąkami w Gorańcu.

Rzeka Tanew
Kaskady
Kaskady

Wracamy do Cieszanowa.Kaskady Rzeka Tanew Kaskady Kaskady Kaskady Lasy nad rzeką Tanew A to padelec Była śluza na rzece Była śluza na rzece Cerkiew w Gorajcu Cerkiew w Gorajcu Cerkiew w Gorajcu Cerkiew w Gorajcu Ściany i sufit cerkwi Ściany i sufit cerkwi  Wew. cerkwi - obraz NMP Wew. cerkwi Wew. cerkwi Ikonostas Ikonostas  Ikonostas i ołtarz Ikonostas Ikonostas Ikonostas Ikonostas Ikonostas Ołtarz przed ikonostasem Ikonostas Główny ołtarz za ikonostasem  Łaczenie nowego ze starym Kamienny krzyż z 1860r Kapliczka Matki Boskiej w Gorajcu Kapliczka Matki Boskiej w Gorajcu Krzyż kamienny przed kapliczką Wew. kapliczki Wew. kapliczki Wew. kapliczki Wew. kapliczki
Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68331 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19108 kilometrów
2016-09-04 01:07:46

Brzmi nieźle, szkoda że nie ma fotek. Albo są tylko ja ich nie widzę. Dziwna sprawa bo z zajawki wycieczki wynika że jest ich ponad 40

Nieznane mi rejony

Ostatnio edytowany: 2016-09-04 01:12

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020