Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Fosa, Sławomir

Zamek w Malborku

2009-01-05
2009-01-05 17:41:21
Sławomir Wędrowiec 100 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Malbork > Zamek w Malborku
Zamek w Malborku to doskonała atrakcja dla pasjonatów historii, architektury średniowiecznej samego średniowiecza, ale przede wszystkim dla prawdziwego turysty. Zamek Malborski przed wycieczką dla mnie kojarzył się z Krzyżakami oraz czerwoną cegłą, co jest nawet prawdą jednak mocno uproszczoną. Wycieczka po zamku odkryła przede mną wiele "tajemnic" związanych z historią tego tworu architektonicznego, zakonu krzyżackiego, dziejów Polski. Szczególnie polecam dla młodego pokolenia jako doskonałe uzupełnienie lekcji histori a dla starszych jako powtórkę wiadomości.Wycieczka odbywa się w towarzystwie przewodnika i jak to bywa w takich przypadkach zostajemy zasypani lawiną wiadomości, co mocno ogranicza możliwość skupienia się na oglądanych detalach, mamy do wyboru słuchanie przewodnika lub oglądanie, jednak osobiście uważam że i tak warto. Cała wycieczka trwa około 3 godzin w moim odczuciu mogłaby trwać dłużej, na swoje usprawiedliwienie dodam że towarzyszła mi moja 6-ścio letnia córka i nie była skrajnie znudzona więc chyba było warto. Podsumowując Zamek w Malborku zadowoli nawet najbardziej wyrafinowane gusta turystyczne.
Życzę miłego zwiedzania i równie pozytywnych doznań jak moje!
Brama Dziedziniec Ogród Kuchnia Zamek w Malborku Zamek w Malborku
Sławomir Wędrowiec 100 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
Monika Rode Krajtroter 2501 kilometrów
2009-01-05 23:23:04
Zamek w Malborku to największy zamek w Polsce!.Również opłata za wstęp 15złteż jest najwyższa a wiele zamków już zwiedziłam...Nieżałuje !warto było,zamek robi wrażenie...Polecam
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020