Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Karolina Snowarska

Magiczny Kraków

2016-07-14
2016-07-14 22:14:18
Avatar użytkownika
Karolina Snowarska Uzależniony od podróży 1524 kilometrów

W Krakowie jest wiele ciekawych miejsc, dlatego przed zwiedzaniem zaplanowałam sobie dokładnie, gdzie pójdę. Na pewno punktem numer 1 było Stare Miasto - spacerowałam po nim kilka godzin i podziwiałam nawet najmniejsze detale zabytkowej zabudowy. Zajrzałam do Bazyliki Mariackiej - chciałam koniecznie przy okazji wizyty w stolicy małopolski zobaczyć słynny drewniany ołtarz wyrzeźbiony przez Wita Stwosza.Sukiennice - Na pewno to jeden z symboli tego miasta. Musiałam więc i ja tam pójść - kupiłam regionalne smakołyki i rękodzieła. Na piętrze mieści się Galeria Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX wieku. Na pewno warto tam zajrzeć.Wawel - W Zamku zwiedzałam reprezentacyjne komnaty, prywatne apartamenty królewskie, skarbiec koronny i zbrojownię, a we wnętrzach katedry groby królów i Dzwon Zygmunta.

Kazimierz - W zaułkach Kazimierza oglądałam odnowione kamienice, domy modlitwy, synagogi. Zajrzałam także do jednej z restauracji.

Avatar użytkownika
Karolina Snowarska Uzależniony od podróży 1524 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128304 kilometrów
2016-07-15 08:31:02

Karolino, czy dodajesz zdjęcia swojego autorstwa?? Tylko takie można dodawać w wycieczkach, w ogóle w Internecie...

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020