Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Roman Świątkowski

Rowerem po Zagłębiu Dąbrowskim i okolicy – Biała Przemsza, Geosfera

2016-06-18
2016-06-21 14:47:50
Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów

"Kto ma rower nie tankuje, Zdrowie swoje reperuje,

I kalorie traci czasem. Jeżdżąc zimą, wiosną, latem ….."

Krystyna Łukasiewicz.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Sosnowiec > Jaworzno

Ładna pogoda aż żal nie skorzystać, ruszamy. Wsiadamy na rowerki i jedziemy ale w którą stronę w prawo czy w lewo. Rzut monetą, kierunek Jaworzno – ładne tereny jest gdzie pojeździć, dużo zieleni, cisza, spokój. Dzisiaj padło na Dolinę rzeki Biała Przemsza oraz Sadową Górę przy której znajduje się Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOSFERA – Jaworzno. Wcześniej przy okazji wycieczki na Trójkąt Trzech Cesarzy w planach odbyć miała się następna przejażdżka po trasach typowo leśnych ale odkładamy ją na inny dzień. Wracamy do wycieczki.Trasa: Sosnowiec kierunek S-c Maczki – S-c Maczki ul Krakowska – za mostem na rz. Biała Przemsza szlak rowerowy czarny- Jaworzno Długoszyn szlak rowerowy zielony – Geosfera – ul. Jaworznicka kier. Sosnowiec – Jaworzno ul. Stefana Batorego – S-c Maczki ul. Krakowska – Sosnowiec miejsce zamieszkania.Odległość do przejechania: ok. 28 km,

Miejsce już widzieliśmy, jak i również trasy nie raz przejechane. Jak widać coraz trudniej wybrać się rowerem do miejsc jeszcze nie odwiedzonych. O Geosferze już pisałem, rzeka Biała Przemsza jest znana a co do trasy bardzo ciekawa, krajobrazowa, dużo przyrody i łatwa w pokonaniu. Bardzo ciekawe odcinki trasy to wzdłuż rzeki Biała Przemsza oraz odcinek Jaworzno Chrobaczówka – Geosfera. Na trasie możemy zobaczyć starą piękną zabudowę, osiedle drewnianych Domków Fińskich z lat 50-tych, zabytkowy budynek dworca PKP S-c Maczki, zabytkowy most kolejowy, piękną płynącą rzekę Biała Przemsza, Jez. Balaton, kamieniołom Sadowa Góra czyli Geosfera i wiele innych atrakcji w tym miejscu, piękną przyrodę, piękny krajobraz. 30 km wydaje się wiele ale tak naprawdę na rowerek, powiem że nawet nie wiadomo kiedy się te metry przejeżdża. Tu się zatrzymamy, tam się zrobi fotkę, jazda powoli a nieraz troszkę szybciej i nim się obejrzymy jesteśmy z powrotem.

Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów

Komentarze

Konto usunięte
2016-07-09 16:58:12
Konto użytkownika zostało usunięte
Avatar użytkownika
marian Krajtroter 46816 kilometrów
2016-06-27 16:07:55

Prawdziwy krajtroter .Zawsze ma pomysł na udany dzień.Dzięki Tobie poznaje tereny które mi nie znane.Piątka. 

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19115 kilometrów
2016-06-22 07:38:16

Motto wycieczki pasuje jak ulał :-)

Fajne miejsca i tereny na rower...

Takie bardzo lubię i chętnie odwiedzam.

pozdrawiam

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020