Wrocławska Leśnica

2016-05-13 - 2016-05-15
2016-06-15 10:46:03

Wycieczka do Wrocławia połączona z wizytą na Dnich Fantastyki 2016, które rokrocznie odbywają się na zamku w Leśnicy.

Leśnica jest najdalej na zachód dzielnicą Wrocławia. Jazda z centrum do Leśnicy może trwac nawet ponad godzinę. Każdy miłośnik historii pewnie nie zrazi się długą podróżą z miasta i zjawi się w Leśnicy, aby zobaczyć zamek.Początki Leśnicy sięgają XII wieku. Z tego okresu pochodzą pierwsze wzmianki, wg których we wsi znajowała się siedziba Piastów wrocławskich. W XIV wieku Leśnica uzyskała prawa miejskie i pozostała miasteczkiem aż do XVIII wieku. W wyniku wojen szwedzkich miejscowość została całkowice zniszczona i wyludniona. Od 1928 roku Leśnica jest dzielnicą Wrocławia.

Podczas pobytu w Leśnicy warty uwagi jest zamek leśnicki z rozległym parkiem. Warto udać się też na spacer po okolicy. Mimo, że jest się we Wrocławiu, to czuć klimat małego miasteczka.Dni Fantastyki to impreza organizowana przez Centrum Kultury "Zamek" we Wrocławiu (które ma swoją dyrekcję w leśnickim zamku). Zjeżdżają na nią miłośnicy fantastyki z całego kraju, aby uczestniczyć w prelekcjach, spotkaniach, turniejach, konkursach, aby spędzić też czas towarzysko.

dnifantastyki.pl

Wyjazd mimo, że ukierunkowany na kulturę i spotkania towarzyskie, był też okazją do poznawania historii tej mało znanej, ale bardzo urokliwej dzielnicy Wrocławia.

Odwiedzone miejsca

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: