, Roman Świątkowski

Tychy- Muzeum piwowarstwa

2016-05-21
2016-05-29 18:39:51

Był Żywiec czas na Tychy. Muzeum piwa lub to co z piwem najbardziej związane czyli produkcja.........

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Tychy > Tyskie Browarium > Rynek w Tychach

Był Żywiec czas na Tychy. Muzeum piwa lub to co z piwem najbardziej związane czyli produkcja, odwiedzałem w Żywcu kilkakrotnie ale w Tychach byłem pierwszy raz. Muzea różnią się bardzo, tym bardziej byłem mile zaskoczony. Nie da się porównać tych dwóch miejsc.Muzeum „Tyskie Browarium” mieści się na terenie czynnego zakłady w budynkach starszej części zakładu z początków założenia. Muzeum otwarto dopiero w 2014r. Zgromadzono wiele ciekawych eksponatów ściśle związanych z historią Tyskich Browarów Książęcych ale również i liczną kolekcję szklanek, kufli, butelek, kapsli, podkładek można zobaczyć oryginalne z dawnych lat beczki, maszyny czy obejrzeć można oryginalne zachowane wnętrza. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Miejskiego – wejście bezpłatne a wystawy są różne my zobaczyliśmy „ Rok gospodarki na ziemi pszczyńskiej – wystawa dawniej Młótowni”. Zwiedzanie muzeum „Tyskiego Browarium” oraz zakamarków i samego zakładu Tyskich Browarów Książęcych odbywa się z przewodnikiem, nasz oprowadzał pan Jacek Kantor i śmiało mogę powiedzieć że bardzo dobrze trafiliśmy Pan Jacek jest właściwą osobą do takiej pracy. Tyskie Browarium bardzo nam się podobało, bardzo ciekawe i fajne. Warte poświecenia czasu i warte bez wahania polecenia do zwiedzenia tego miejsca. Zobaczyliśmy liczne zgromadzone maszyny ale i sam proces warzenia piwa i nie tylko. Zwiedzanie muzeum kończy się degustacją piwa w pubie pod muzeum (koszt piwa w cenie biletu wstępu).

Tyskie Muzeum Piwowarstwa zostało uznane Najlepszym Produktem Turystycznym 2005 roku w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej.

Komentarze

2016-06-10 17:58:18

[cytuj autor=' Marcin_Henioo']Super miejsce, coś dla mnie piwosza i birofilisty, ponieważ od pewnego czasu zbieram kapsle od piwa, więc jedno ze zdjęć szczególnie przykuło moją uwagę. Zazdroszczę ;-) [/cytuj]

te same zainteresowna, ja równiez lubię piwko i mam małą kolekcję kapselków - tylko te, z których piłem piwko osobiście

2016-06-10 14:45:17

Super miejsce, coś dla mnie piwosza i birofilisty, ponieważ od pewnego czasu zbieram kapsle od piwa, więc jedno ze zdjęć szczególnie przykuło moją uwagę.

Zazdroszczę ;-)

2016-05-31 15:54:10

Ciekawa piwna wycieczka jeszcze tam nie byłam ,muszę się tam wybrać.

2016-05-31 12:46:16

ciekawe te muzeum , ładnie urządzone dla turystow. -ładna prezentac ja  Romanie . Ja  musze tam pojechać  i zobaczyć na wlasne oczy .

2016-05-29 23:22:07

W takim muzeum jeszcze nie byłem, a lubi się piwko...

I jak Marian, od degustacji bym się nie wykręcał ;-)

pozdrawiam

2016-05-29 22:22:48

Bardzo ciekawe te muzeum piwa.Na degustacje też bym się zapisał-hi hi