Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, mirosław

świętochłowice-moje rodzinne miasto

2015-10-03
2016-04-23 21:28:10
Avatar użytkownika
mirosław Krajtroter 48381 kilometrów

Dzisiaj postanowiłem napisać coś o moim rodzinnym mieście.Czas pokazać z jakiego miasta pochodzę i jakie atrakcje są w moim mieście.Spacer po moim mieście odbyłem w pażdzierniku ubiegłego roku,gdy opisywałem na PSZ atrakcje z mojego miasta.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Świętochłowice

A więc wyruszam w pieszą wycieczkę po moim rodzinnym mieście,na pierwszy ogień postanowiłem zwiedzić dzielnicę zgoda,aby tam się dostać korzystam z komunikacji kzk gop i wyruszam do punktu docelowego,melduje się w określonym punkcie docelowym aby zacząć pieszą wędrówkę szlakiem atrakcji mojego miasta.I tak w dzielnicy zgodza odwiedzam pomnik pamięci niechlubnej tradycji(naziznu i komunizmu),pozostałośc po obozie koncentracyjnym,a w latach siedemdziesiątych obóz pracy przymusowej.Na szczęscie do naszuch czasów przetrwała jedynie brama z postumentem,następnie udaję się w pieszą wędrówkę w kierunku kopalni polska,po dotarciu na miejsce zastaję odrestaurowane szybu tej kopalni oraz wystawę  poświęconą kopalni i pracy na niej.Następnie udaję się w kierunku dzielnicu centrum,odwiedzam Muzeum Powstań Sląskich,a następnie w odległości 250m zauwarzam kościół ewangielicki(który został wpisany do zabytków architektóry),tusz obok niego znajduje się niepozorny dom mieszkalny,ale ludzie którzy znają się na historii śląska zauwarzą iż ten niepozorny dom mieszkalny spełnia historyczny odzew w mieście(jest to była dyrekcja hut rodziny Donnersmarcków).Następnie udaję się spacerem w kierunku dzielnicy centrum a tu odwiedzam kościól pw.piotra i pawła,po jego zwiedzeniu udaję się w kierunku dzielnicy piaśniki,i tu następuje małe zaskoczenie ponieważ dzielnica została upiększona na wszystkie możliwe sposoby(najpierw trafiam na ośrodek sportu i rekraacji skałka na którym znajduje się basen wraz z zjeżdzalnią,oraz park linowy,a także tor na jazdę na deskorolce i rowerze.Następnie udaję się do parku im.mieszkańców heillo,aby zwiedzić powojenny bunkier,po jego zwiedzeniu obieram kierunek na dzielnicę która jest znana w całej polsce(niestety z złych zachowań).w tej dzielnicy zauwarzam kolejne atrakcje,mianowicie pomnik powstańca śląskiego,oraz ostatni wózek wydobywczy z kopalni matylda.I na tym postanawiam zakończyć moją pieszą wycieczkęAvatar użytkownika
mirosław Krajtroter 48381 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50913 kilometrów
2016-05-04 11:15:33

Faktycznie, pięknie nam swoje miasto prezentujesz! Śląskie miasta kojarzyły się "zawsze" z brzydotą, przemysłem, z industrializacją, a jak widzimy wszyscy dzięki m.in. PSz, jest zupełnie inaczej. Super.

PS. Nie to, żebym się czepiał, ale postaraj się Mirek o poprawę ortografii ;-) Lepiej się będzie czytało Twoje relacje :-D

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 46816 kilometrów
2016-04-27 10:21:55

Bardzo ciekawym mieście zamieszkujesz.Fajnie że je nam je przybliżasz.

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19115 kilometrów
2016-04-26 07:41:51

[cytuj autor=' Danuta'] Na Śląsku jest wiele interesujących miejscowości  z bogatym przemysłowo- robotniczym dziedzictwem. Często szuka się atrakcji gdzieś- daleko, nawet za granicą, a tymczasem tuż obok mamy miejsca które warto pokazać i zapromować. Cieszę się  Mirosławie że przybliżyłeś nam swoje miasto z historią w tle. A swoją drogą to dzięki PSz nauczyłam się inaczej oglądać odwiedzane  miasta. Nawet jeśli tylko z okna samochodu... Pozdrawiam :-)   [/cytuj]

Coś w tym jest :-)

pozdrawiam

Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
2016-04-25 18:41:33

 Na Śląsku jest wiele interesujących miejscowości  z bogatym przemysłowo- robotniczym dziedzictwem. Często szuka się atrakcji gdzieś- daleko, nawet za granicą, a tymczasem tuż obok mamy miejsca które warto pokazać i zapromować.

Cieszę się  Mirosławie że przybliżyłeś nam swoje miasto z historią w tle.

A swoją drogą to dzięki PSz nauczyłam się inaczej oglądać odwiedzane  miasta. Nawet jeśli tylko z okna samochodu...

Pozdrawiam :-)

 

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126700 kilometrów
2016-04-25 17:59:26

Fajnie, że swoje promujesz :)

Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
2016-04-25 13:16:38

Masz co pokazywać i się czym chwalić - ładne stare i z historią miasto.

Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
2016-04-25 12:59:39

Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach opisałam w PSz w wycieczce "Wirtualnie- historycznie- klimatycznie".

To miejsce które wszystkim polecam nie tylko ze względu na wartości historyczne, ale również przez wzgląd na dodatkowe atrakcje.

Widzę Mirosławie, że Twoje- tak bardzo Śląskie miasto  jest bogate w zabytki i ciekawe, szkoda tylko że nie podpisałeś zdjęć, bo dzięki temu wiele by Twój opis zyskał.

Pozdrawiam serdecznie :-)

 

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020